×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Madonu pieskandina “Zelta šlāgeris”

Zelta_Slageris_6

Madona 25. jūlijā jau piekto reizi aicina uz  populārās mūzikas festivālu “Zelta šlāgeris 2015”, kurā uzstāsies Latvijā populārākie šlāgermūzikas izpildītāji. Uz skatuves kāps “Rumbas kvartets”, “Tērvete”, “Liepavots”, “Zeļļi”, “Jūrkant”, “Akords”, “Vilx”, “Kreisais pagrieziens”, “Mīlas snaiperi”, “Hameleoni”, “Pēc pusnakts” un  Dainis Skutelis,  Harijs Joniškāns, Santa Zapacka, Santa Kasparsone, Gunārs Meijers un Heinrihs Kalvītis.

Kā īpašie viesi šogad uz festivāla skatuves uzstāsies leģendārā bērnu popgrupa “Dzeguzīte”, kas šogad svin 40 gadu jubileju. Ir lietas, kas nemainās, tāpēc arī šogad pasākumu vadīs atraktīvais aktieris Guntis Skrastiņš. “Šā gada festivāla jaunums – pirmo stundu spēlēs nevis vairākas, bet viena grupa, lai apmeklētāji pulcējoties nepalaistu garām savu iemīļoto mākslinieku, jo parasti katrs mākslinieks festivālā izpilda tikai četras dziesmas. Prieks, ka šogad tie ir puiši no Kuldīgas – “Rumbas kvartets”,” atklāj festivāla pārstāvis Jānis Kļaviņš.

“Rumbas kvartetam” šī ir pirmā dalība “Zelta šlāgera” festivālā. “Esam pagodināti par aicinājumu, jo šis festivāls pulcē daudzus lieliskus mūziķus no visas Latvijas! Ņemot vērā, ka Madonā būsim pirmo reizi, izpildīsim gan dziesmas, kuras klausītāji ir atzinīgi vērtējuši šlāgeraptaujā – “Kur esi tu”, “Kad jūra krāc” –, gan arī citas skaistas latviešu ziņģes un galda dziesmas. Katrā gadījumā līdzi dziedāšana un dancošana garantēta,” smaidot teic kvarteta solists un akordeonists Artis Šimpermanis.

Grupai “Tērvete” šī gan nav pirmā uzstāšanās Madonas festivālā, tomēr arī šogad apvienība klausītājiem ir sagādājusi patīkamus pārsteigumus. “Mēs cenšamies katrā “Zelta šlāgerī” izpildīt dziesmas, kas radušās tieši festivāla gadā. Tās ir dziesmas, kuras jau ir paspējušas nedaudz paskanēt radio, bet vēl nav izdotas albumā un vēl nav tā pa īstam iekļautas lielajās koncertprogrammās. Faktiski svaigs repertuārs – speciāli taupīts vasaras festivāliem. Vairākās dziesmās “Tērvetei” pievienosies puiši no apvienības “Mīlas snaiperi” – nosaukums jau nedaudz pasaka priekšā, ka dziesmās būs arī sava humora deva,” atklāj grupas līderis Artūrs Reiniks. Grupa “Tērvete” uzstājas dažādos festivālos, bet tieši Madonā Artūram patīkot uzstāties jo īpaši. “Katram festivālam, kuros mēs vasarā piedalāmies, ir sava aura, sava īpašā rozīnīte, bet Madona ir interesanta tāpēc, ka tieši te iznāk visvairāk kontaktēties ar faniem, jo nav īpaši nodalītas teritorijas, kas strikti atdalītu mūziķus no klausītājiem. Madonā festivālos vienmēr ir saulains laiks, brīnišķīga, daudzskaitlīga publika, skaista vide,” priecīgi teic Artūrs.

Savukārt grupa “Kreisais pagrieziens” kādu laiku nav piedalījies “Zelta šlāgerī”, tāpēc šogad nolēma iepriecināt savus mūzikas fanus. “Nodosim klausītāju vērtēšanai mūsu jaunāko dziesmu “Pārdomu ikdiena”, kuras vārdu un mūzikas autors esmu es pats,” teic muzikants Dzintars Ziediņš un atklāj, ka “vienmēr ir patīkami un interesanti piedalīties šāda veida pasākumos un mums par to ir tikai prieks!”

Arī Harija Joniškāna daiļrades cienītājus gaida patīkami pārsteigumi, jo Madonā skanēs gan dziesmas no viņa topošā albuma, gan iepriekš izdotajiem ierakstiem. “Dziesma “Tikai tā” būs no mana pirmā albuma, kas iznāca 2000. gadā. Dziesma ir aktuāla, mūsdienīga, skanīga. Vēl būs “Melnais kaķis” – cilvēki būs pārsteigti, jo dziesma skan man neierastā stilā. Tāds kantri roks. Protams, būs arī divas dziesmas no mana topošā albuma “Te bija un nav” un “Gaisma, kas pamazām dziest”. Man jau pašam patīk tās lēnās sirdsdziesmas,” atklāj Harijs. Viņš neslēpj, ka vienmēr ar prieku brauc uz Madonu. “Te ir viena no lielākajām estrādēm un publika ir atsaucīga. Man kā māksliniekam ir tāda patīkama iekšējā kņudoņa, uzstājoties tik lielas auditorijas priekšā. Dziesmai ir cita atbalss, protams, tas ceļ arī pašapziņu man kā māksliniekam. Tā ir vieta, kur satikties ar kolēģiem,” smaidot teic Harijs un aicina visus, jo, pēc viņa novērojumiem, šajā festivālā vienmēr spīd saule, ir laba aura un tad arī dziesmas skan pavisam citādi.

Pēc dienas koncerta nakts ballē spēlēs grupas “Bruģis”, “Hameleoni” un Normunds Rutulis. “Tā ir jauka ballīte no pieciem vakarā līdz četriem no rīta. Šajā laikā visi ceļi ved uz Madonu. Esam padomājuši arī par īpašiem pārsteigumiem festivāla pirmajā jubilejā,” aicina J. Kļaviņš.

Varbūt noder!!

25. VII 17.00 Madonas estrādē

Biļetes iepriekšpārdošanā no 3. jūlija Madonas kinoteātra “Vidzeme” kasē, “Biļešu servisa” kasēs un HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv

Cena iepriekšpārdošanā EUR 5, pasākuma dienā EUR 8.

1. un 2. grupas invalīdiem, uzrādot invalīda apliecību, un bērniem līdz 10 gadu vecumam – bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+