Pasaulē
Eiropa

Madride pieprasa katalāņiem līdz ceturtdienai viest skaidrību 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Katalonijas reģiona premjerministrs Karless Pudždemons pretēji Madrides prasībai nav līdz pirmdienas rītam viesis skaidrību jautājumā par to, vai viņš ir pasludinājis Katalonijas neatkarību, pirmdien sacīja Spānijas vicepremjere Soraja Saensa de Santamarija, mudinot Pudždemonu skaidri formulēt savu nostāju līdz ceturtdienas plkst.10.

“Valdība pauž nožēlu, ka Katalonijas valdības prezidents nolēmis neatbildēt uz šīs valdības prasību,” preses konferencē sacīja vicepremjere. “Tas, ko mēs prasījām, un tas, ko mēs prasām, ir skaidrība.”

Pudždemons pirmdien vēstulē informēja Spānijas centrālo valdību, ka vēlas “atlikt” uz diviem mēnešiem soļus, kas būtu vērsti uz reģiona neatkarību, lai varētu sākt sarunas ar Madridi.
“Nākamos divus mēnešus mūsu galvenais mērķis ir iesaistīt jūs dialogā” un ļaut “starptautiskajiem, spāņu un katalāņu” vidutājiem “atvērt sarunu ceļu”.

Pudždemons vēstulē Spānijas centrālajai valdībai tomēr nav viesis skaidrību par to, vai viņš ir pasludinājis Katalonijas neatkarību no Spānijas.

Pagājušajā nedēļā Spānija pieprasīja Pudždemonam līdz pirmdienai skaidri formulēt, vai Katalonija ir atdalījusies no Spānijas.

Pirmdienas vēstulē Pudždemons uz jautājumu “vai jūs esat pasludinājis Katalonijas neatkarību” nav atbildējis ar “jā” vai “nē”, kā to bija pieprasījusi Spānijas valdība.

Kā ziņots, Katalonijas premjerministrs Pudždemons, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem, otrdien parakstīja neatkarības deklarāciju, taču paziņoja, ka tās pasludināšana atlikta uz dažām nedēļām, lai varētu uzsākt sarunas ar Madridi.

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs pieprasīja Pudždemonam viest skaidrību, vai neatkarība tikusi pasludināta, vai nē, lai Madride varētu lemt par savu tālāko rīcību.

Avoti jau iepriekš pieļāva, ka, nesaņemot apmierinošu atbildi līdz pirmdienai, Madride atvēlēs katalāņiem vēl dažas dienas pārdomām.

LA.lv