Pasaulē
Eiropa

Madride sola nepieļaut Katalonijas neatkarības pasludināšanu 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Spānija darīs visu likuma robežās iespējamo, lai novērstu Katalonijas neatkarības pasludināšanu, pirmdien paziņojis Spānijas tieslietu ministrs Rafaels Katala.

Tikmēr Katalonijas reģiona valdība pirmdien sapulcējusies uz sēdi aiz slēgtām durvīm, lai apspriestu nākamos soļus pēc svētdien notikušā referenduma par reģiona atdalīšanos no Spānijas. Katalonijas varasiestādes paziņojušas, ka 90% referenduma dalībnieku nobalsojuši par Katalonijas neatkarību.

Katala paziņoja, ka Spānija darīs visu, ko ļauj likums, lai novērstu Katalonijas neatkarības pasludināšanu, norādot, ka nevienam nav tādu tiesību.

Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons pēc referenduma beigām paziņoja, ka referenduma rezultātā Katalonija ieguvusi tiesības kļūt par neatkarīgu valsti republikas formā. Viņš sacīja, ka iepazīstinās ar referenduma rezultātiem Katalonijas reģiona parlamentu, kas tad varēs izsludināt neatkarību.

Neatkarības atbalstītājiem ir neliels pārsvars Katalonijas parlamentā, kur tie kontrolē 72 no 135 vietām.

Jautāts vai Spānijas centrālā valdība izmantos konstitūcijas 155.pantu, lai apturētu Katalonijas daļējo autonomiju, Katala sacīja, ka tas ir viens no instrumentiem.

“Mēs vienmēr esam sacījuši, ka izmantosim visu likuma spēku, visus mehānismus, ko konstitūcija un likumi piešķir valdībai,” norādīja ministrs.

“Mēs neesam šeit, lai sašķeltu Spānijas iedzīvotājus, mēs esam šeit, lai kalpotu kopējām interesēm, tādēļ, ja mums nāksies likt lietā zināmus pasākumus, kas mūs satrauc un var būt sāpīgi, mēs to darīsim. Ir svarīgi nodrošināt, lai Spānijā ir likuma vara, lai likumi tiek ievēroti,” paziņoja Katala.

LA.lv