Madrides “Atletico” uzvar UEFA Eiropas līgā 0

UEFA Eiropas līgas futbolā turnīrā triumfēja Spānijas komanda Madrides “Atletico”. Bukarestē notikušajā finālmačā “Atletico” ar rezultātu 3:0 (2:0) pieveica citu Spānijas vienību Bilbao “Athletic”.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Šajā mačā rezultātu jau septītajā minūtē atklāja Kolumbijas izlases uzbrucējs Falkao, kurš 34.minūtē bija precīzs vēlreiz un dubultoja “Atletico” komandas pārsvaru. Trešos vārtus Madrides klubs guva piecas minūtes pirms cīņas beigām, kad precīzs bija brazīliešu pussargs Djegu.

“Atletico” futbolisti UEFA Eiropas līgā triumfēja arī aizpagājušajā sezonā, kad finālā pieveica Anglijas komandu Londonas “Fulham”. Tāpat Madrides vienība reizi uzvarējusi arī vairs nepastāvošajā Eiropas kausu ieguvēju kausā un reizi spēlējusi pašreizējās UEFA Čempionu līgas finālā.

Savukārt “Athletic” komanda pie sava līdz šim lielākā panākuma tika 1976./1977.gada sezonā, kad iekļuva UEFA kausa izcīņas (Eiropas līgas priekšgājējas) finālā.

Zīmīgi, ka pēdējos divos gados UEFA Eiropas līgas finālā ir spēlējušas tikai Spānijas un Portugāles komandas – pērn izšķirošajā mačā “Porto” komanda Portugāles vienību duelī ar 1:0 pārspēja Bragas “Sporting”.

“Porto” komandas līderis pērn bija tieši Falkao, kurš vienībai UEFA Eiropas līgā palīdzēja ar 17 gūtajiem vārtiem, ieskaitot vienīgajiem finālā, un sasniegt rezultativitātes rekordu, bet pagājušā gada vasarā viņš pievienojās “Atletico” vienībai.

Šosezon Falkao visos turnīros kopā guvis 35 vārtus, bet tas ir ievērojami mazāk nekā argentīniešu superzvaigznei Lionelam Mesi no “Barcelona” komandas, kurš jau izcēlies ar 72 precīziem sitieniem. Tomēr tāpat kolumbietis ar 23 vārtiem ir Spānijas čempionāta trešais rezultatīvākais spēlētājs aiz Mesi un Krištianu Ronaldu.

“Athletic” komandai šosezon ir iespēja izcīnīt pat divus titulus, jo 25.maijā to Spānijas Karaļa kausa finālā gaida duelis ar “Barcelona” futbolistiem.

Spānijas čempionāta kopvērtējumā kārtu pirms sezonas beigām “Atletico” ar 53 punktiem 37 mačos atrodas piektajā pozīcijā, bet “Athletic” ar 49 punktiem ieņem tikai desmito vietu.