Madrides “Real” Čempionu līgā sagrauj “Liverpool” 0

Spānijas granda Madrides “Real” futbolisti UEFA Čempionu līgas mačā trešdien izbraukumā ar 3:0 (3:0) pieveica “Liverpool” komandu no Anglijas.

Notriektā tautumeita 6

B apakšgrupas dueļa rezultātu 23.minūtē atklāja rezultatīvais “Real” portugāliešu pussargs Krištianu Ronaldu, kurš tādējādi Čempionu līgā savas karjeras laikā guvis jau 70 vārtus, tikai par viena precīza sitiena tiesu atpaliekot no slavenā Raula.

Uzvaras vārtus Madrides klubs, kas ir pašreizējais Čempionu līgas trofejas glabātājs, guva jau pirmajā puslaikā, kad 30. un 41.minūtē precīzs bija arī Francijas izlases uzbrucējs Karims Benzemā.

Pateicoties panākumam, “Real” šobrīd visu turnīru gaitā izcīnījusi jau septiņas uzvaras pēc kārtas, turklāt šo cīņu laikā pamanījusies gūt 32 vārtus.

“Šis bija īpašs notikums – mans pirmais vārtu guvums “Anfield” stadionā. Esmu par to ļoti priecīgs,” pēc dueļa atzina Ronaldu. “Zinājām, ka viegli nebūs, taču lieliski nospēlējām pirmās 45 minūtes un nopelnījām uzvaru.”

“Par Čempionu līgas vārtu rekordu nedomāju. Zinu, ka to pārspēšu. Vislabākais, ka komanda pēc trim mačiem tikusi pie deviņiem punktiem,” piebilda rezultatīvais futbolists.

Tikmēr otrā B apakšgrupas mačā pie pirmās uzvaras izdevās tikt Bulgārijas klubam Razgradas “Ludogorets”, kas savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja Šveices klubu “Basel”.

Vienīgos vārtus šajā mačā jau kompensācijas laikā guva Jordans Minevs. Tiesa, jau no 18.minūtes “Basel’ bija spiesta spēlēt mazākumā.

Pēc trim aizvadītām kārtām B apakšgrupas līdere ar maksimāli iespējamiem sešiem punktiem ir “Real”, bet trīs punktus izcīnījušas “Ludogorets”, “Liverpool” un “Basel”.

A apakšgrupā vēl vienu neveiksmi piedzīvojusi Itālijas čempione Turīnas “Juventus”, kas izbraukumā ar 0:1 (0:1) piekāpās Grieķijas klubam Pireju “Olympiakos”.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Pajtims Kasami, kurš izcēlās 36.minūtē.

Tikmēr pie pārliecinošas uzvaras izdevās tikt pagājušās sezonas Čempionu līgas finālistei Madrides “Atletico” no Spānijas, kas ar 5:0 (0:0) pārspēja Zviedrijas klubu “Malmo”.

Zīmīgi, ka pirmais puslaiks starp abām komandām noslēdzās bezvārtu neizšķirti, taču otru 45 minūšu laikā Madrides vienība pamanījās gūt piecus bezatbildes vārtus.

Dueļa rezultātu 48.minūtē atklāja pussargs Koke, kurš pēc tam vēl trīs reizes pamanījās rezultatīvi vārtu guvumos piespēlēt saviem komandas biedriem.

Kā zināms, “Malmo” šovasar notikušajās Čempionu līgas kvalifikācijas sacensībās aizlika kāju priekšā Latvijas čempionei “Ventspilij”.

Pēc trim mačiem A apakšgrupas līderu godā ar sešiem punktiem atrodas “Atletico” un “Olympiakos”, bet ar trim punktiem seko “Juventus” un “Malmo”.

Savukārt C apakšgrupā pie otrās uzvaras izdevies tikt Vācijas vienībai Leverkūzenes “Bayer”, kas savā laukumā ar 2:0 (0:0) pieveica Krievijas klubu Sanktpēterburgas “Zeņit”.

Arī šajā mačā abi vārti tika gūti otrajā puslaikā, kad 58.minūtē vispirms izcēlās Džulio Donati, bet pēc piecām minūtēm rezultātu dubultoja Kiriakis Papadopulus.

Spēles 79.minūtē “Bayer” palika mazākumā, kad otro dzelteno kartīti nopelnīja brazīliešu aizsargs Vendels, taču “Zeņit” vārtus gūt tā arī nespēja.

Otrā šīs apakšgrupas cīņā Francijas čempionāta komanda “Monaco” savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Lisabonas “Benfica” no Portugāles.

Apakšgrupas priekšgalā pēc uzvaras nostājusies “Bayer”, kas izcīnījusi sešus punktus, bet pieci punkti ir “Monaco” rēķinā, kam ar četriem seko “Zeņit”. Tikmēr pie viena punkta tikusi “Benfica”.

D apakšgrupā grūtu uzvaru izcīnījusi Anglijas komanda Londonas “Arsenal”, kas izbraukumā ar 2:1 (0:0) pieveica “Anderlecht” no Beļģijas.

Mača 71.minūtē “Anderlecht” uzbrucējs Endijs Nahars no Hondurasas izvirzīja mājiniekus vadībā, taču neizšķirtu “Arsenal” panāca tikai vienu minūti pirms pamatlaika izskaņas, kad vārtus guva Kīrans Gibss, bet jau kompensācijas laikā Vācijas izlases uzbrūkošais pussargs Lukašs Podoļskis panāca viesiem uzvaru.

Otrā D apakšgrupas mačā šosezon Vācijas bundeslīgā neveiksmīgi spēlējošā Dortmundes “Borussia” ar 4:0 (3:0) izbraukumā pārspēja Turcijas klubu Stambulas “Galatasaray”, tādējādi izcīnot savu trešo uzvaru trīs spēlēs.

Uzvarētāju rindās divus vārtus guva gabonietis Pjērs Aubamejangs.

Pēc pirmā apļa maksimāli iespējamos deviņus punktus izcīnījusi “Borussia”, kas līdz ar to ieņem D apakšgrupas līderes godu. Tai ar sešiem punktiem seko “Arsenal”, bet pa vienam izcīnījušas “Anderlecht” un “Galatasaray”.

Grupu turnīrā, kas risināsies līdz 10.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā par UEFA Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Madrides “Real”, kas finālmačā papildlaikā ar 4:1 pārspēja citu Spānijas un Madrides komandu “Atletico”.