Madrides “Real” triumfē Eirolīgā, “Žalgiris” bronzas mačā uzvar “CSKA” (plus video) 0

Spānijas grands Madrides “Real” svētdien triumfēja ULEB Eirolīgā basketbolā, desmito reizi vēsturē kļūstot par kontinenta spēcīgāko klubu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Belgradā notikušā finālturnīra izšķirošajā mačā “Real” ar 85:80 (21:17, 17:13, 25:15, 22:25) pārspēja pagājušās sezonas čempioni Stambulas “Fenerbahce Doguš” no Turcijas.

Viens no ULEB Eirolīgas finālmača tiesnešiem bija arī Latvijas soģis Oļegs Latiševs.

“Real” sastāvā šajā mačā 17 punktus iemeta Fabjēns Kozērs, kamēr 15 punktus guva šīs sezonas vērtīgākais basketbolists Luka Dončičs, kuram gan piezīmju problēmas dēļ spēle noslēdzās priekšlaicīgi.

Savukārt Stambulas vienības rindās lielisku maču aizvadīja Nikolo Meli, kura kontā 28 punkti, bet 14 punktus sameta Bredlijs Vanameikers.

Finālu labāk iesāka “Fenerbahce Doguš”, iegūdama 5:0 vadību, bet pēc tam savu punktu bagāžu atklāja arī Madrides vienība, tomēr vismaz sākotnēji iniciatīva vēl piederēja Stambulas komandas basketbolistiem. Pirmā ceturkšņa beigās situācija gan nedaudz mainījās, jo nepilnu trīs minūšu laikā “Real” veica 10:0 izrāvienu, iegūstot 21:15 vadību.

Otrās ceturtdaļas sākumā Spānijas vienības pārsvars pieauga arī līdz astoņiem punktiem (25:17), bet tālāk gan tai tikt neizdevās, turklāt pirmais puslaiks noslēdzās jau ar divu punktu pārsvaru par labu “Fenerbahce Doguš”.

Ar otrā puslaika ievadu “Real” gan no jauna izvirzījās vadībā, tomēr laukumā bija vērojama sīva un bezkompromisa cīņa. Noslēdzošās desmit minūtes Madrides klubs varēja iesākt ar astoņu punktu vadību (63:55), bet sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Džeisī Kerols ar precīzu trejaci panāca desmit punktu starpību (71:61).

Noslēdzošajās minūtēs “Fenerbahce Doguš” basketbolisti darīja visu, lai atspēlētos, bet īsā laikā četrus soda metienus pēc kārtas iemeta Stambulas vienības spēlētājs Vanameikers. Pēc viņa precīzajiem metieniem 38 sekundes pirms beigām tablo vēstīja tikai piecu punktu pārsvaru par labu “Real” (80:75), bet sešas sekundes vēlāk vienu “sodiņu” iemeta Kerols, taču uzreiz pēc tam Bobijs Diksons realizēja tālmetienu, samazinot starpību vairs tikai līdz trim punktiem.

Tobrīd līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 24 sekundes, sešas sekundes vēlāk “Real” spēlētājs Kozērs nerealizēja abus “sodiņus”, bet pirmais pie atlēkušās bumbas bija viņa komandas biedrs Trejs Tompkinss, panākdams 83:78.

Meli pēc minūtes pārtraukuma divus punktus atguva, bet Kozjērs pēc tam no soda metienu līnijas vairs nekļūdījās, un “Real” uzvaru nosargāja.

“Real” par Eiropas spēcīgāko klubu tagad kronēts desmit reizes, iepriekšējo reizi pie trofejas tiekot 2015.gada. Savukārt “Fenerbahce Doguš” pērn tika pie sava pirmā titula.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka bronzu šīs sezonas UEB Eirolīgas turnīrā svētdien ieguva Lietuvas čempione basketbolā Kauņas “Žalgiris”, kas teju izlaida no rokām 24 punktu pārsvaru, tomēr tik un tā ar 79:77 (22:19, 19:16, 28:13, 10:29) apspēlēja Maskavas CSKA no Krievijas.

Šis ir lielākais “Žalgiris” sasniegums kopš 1999.gada, kad vienība uzvarēja Eirolīgā, tobrīd to vēl organizējot Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA).