Pasaulē
Citur

Maduro skubina venecuēliešus balsot, sola “nacionālo izlīgumu”0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro svētdien solīja “nacionālo dialogu”, ja viņš, kā paredzams, uzvarēs patlaban notiekošajās prezidenta vēlēšanās.

“Mums jāatsakās no naida, jāsanāk atkal kopā un jāpārgrupējas uz mīlestības pamata,” preses konferencē pēc tam, kad bija nodevis savu balsi, sacīja Maduro.

Uzvaras gadījumā viņš solīja uzsākt “ietverošu dialogu ar visiem sektoriem miera labā”, kā arī nacionālā izlīguma procesu ar saviem oponentiem.

“Ejiet balsot, lai parādītu pasaulei, kas Venecuēla ir pelnījusi cieņu,” sacīja prezidents.

Maduro vēlēšanās ir tikai trīs konkurenti, kas tiek uzskatīti par “vieglā svara” spēlētājiem. Tie ir bijušais Laras pavalsts gubernators Enri Falkons, evaņģēlisko kristiešu mācītājs Havjers Bertuči un čavistu kustības disidents Reinaldo Kihada.Galvenā Venecuēlas opozīcijas alianse Demokrātiskās vienotības apaļais galds (MUD) vēlēšanas boikotē, uzskatot tās par negodīgām.

Vēlēšanu iecirkņi durvis vēra plkst.6 pēc vietējā laika (plkst.13 pēc Latvijas laika) un tās slēgs plkst.18 (pirmdien plkst.1 pēc Latvijas laika).

Maduro, gandrīz droši, uzvarēs vēlēšanās, nodrošinot sev prezidenta amatu uz otro sešu gadu termiņu, jo galvenā opozīcijas alianse vēlēšanas boikotē un diviem populārākajiem tās politiķiem ir aizliegts kandidēt.

LA.lv