×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

Maestro Pauls konfliktu operā salīdzina ar Staļina laika represijām

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās operas direktora Andreja Žagara atlaišanas pamatā bija operas mākslinieku žēlošanās, bet skandāls negatīvi ietekmēs arī viņus pašus, sarunā ar portālu “freecity.lv” situāciju novērtēja komponists Raimonds Pauls. Viņš to salīdzināja ar piemēru no vēstures, kad leģendārais režisors Konstantīns Staņislavskis vērsies pēc palīdzības pie Josifa Staļina, kurš lūdzējam un viņa radošajam kolektīvam uzsūtījis padomju specdienestus.

Maestro atzina: “Nezinu, kas tieši izraisījis šo konfliktu, cenšos no tā turēties tālāk, jo man pietiek savu grūtību. Bet strīdi, reizēm ļoti vētraini un smagi, operās un citos radošos kolektīvos gadās bieži, un tā būs vienmēr. Paskatieties, kas notiek ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri – vieni vienīgi konflikti!”

Pēc Paula domām, katrai no konfliktā iesaistītajām pusēm ir sava taisnība. Viņaprāt, starptautiskā mērogā Žagara sasniegumi ir neapstrīdami, jo viņš lieliski pratis pārstāvēt LNO un arī pats sevi ārpus valsts robežām. Savukārt finanšu jomā operas darbībā vērojamas nopietnas problēmas.

“Atcerieties stāstu par dižo Staņislavski? Viņš lūdza palīdzību … Staļinam, bet tas viņam uzsūtīja NKVD priekšnieku. Mūsu operas kora mākslinieki, orķestra mūziķi sūdzējās par direktoru. Viņi ir neapmierināti ar mazajām algām. Jā, Žagars palielināja finansējumu LNO nākamajai sezonai un apsolīja algas paaugstināt – bet tās vienalga būs kapeikas,” intervijā sacīja komponists.

Visvairāk Pauls esot noraizējies, ka konfliktam ap LNO vadību būs tālejošas sekas, kas ietekmēs tās mākslinieciskos plānus ilgtermiņā, bremzējot radošo darbību un attīstību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+