×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2017
Drukāt

Maestro Pauls svin dzimšanas dienu.”LA” piedāvā mīļāko dziesmu duci (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien maestro Raimonds Pauls – kā ierasts, ar koncertu – svin 81. dzimšanas dienu.

Savā dzimšanas dienā maestro kopā ar Latvijas Radio bigbendu un “Sinfonietta Rīga” stīgu grupu uzstāsies atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē, atskaņojot pasaulslavenu komponistu operu ārijas džeza aranžējumos.

Viss pērnais gads pagāja Raimonda Paula jubilejas zīmē, un maestro to vērtē kā vienu no spožākajiem savā muzikālajā karjerā: “Tikšanās uz skatuves ar Marisu Jansonu, Elīnu Garanču, Māri Sirmo un daudziem, daudziem citiem, ko es pat necerēju, ka tā sakritīs – manā muzikālajā darbībā tā lielā mērā bijusi kulminācija. Esmu nospēlējis ļoti daudzas programmas.”

Par situāciju pasaulē maestro runāt smagi: “Par to nemaz negribas runāt – redzu, ka pasaulē viss iet šķērsām, ir kritiska situācija, cilvēki kļuvuši nervozi. Mani arī galīgi neapmierina tas, kas notiek ar Latvijas valsts ekonomiku, bet negribu vairs tajā iedziļināties, esmu no šiem jautājumiem atgājis. Neesmu arī gatavs izteikt nekādas prognozes, klausoties, ko mēs runājam un cik maz ir to, kas dara, lai kaut kas mainītos. Jā, varam būt priecīgi par saviem kultūras cilvēkiem, kuri izgājuši pasaulē, bet par viņiem jau mazāk runā. Krītas iedzīvotāju skaits, daudzi aizbrauc, kaut gan vēl var priecāties, ka palikušie nāk uz koncertiem – Cēsīs gada nogalē nospēlēju divus koncertus pilnā zālē…”

Visu laiku mīļāko un labāko Raimonda Paula dziesmu ducis
Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Pauls ir unikāls komponists ar to, ka viņa mūzika patīk praktiski visiem. Jo viņš ir ļoti dažāds. Pat pilnīgi pretējs, tāpēc ir ļoti maz cilvēku, kuriem patiktu visa Paula daiļrade kopumā. Bet katrs atrod kaut ko sev. Manas mīļākās dziesmas ir “Es aiziet nevaru” kolosālā M. Zīveres izpildījumā, “Dziesmiņa par prieku”, “Egļu zvanos” (un visa plate “Naktsputni”), “Es mīlu tevi tā”, mūzika kinofilmām “Teātris” un “Ilgais ceļš kāpās” un daudzas citas. man prieks, ka Intars Busulis dziedāja (pārdziedāja) “Ērģeles naktī” un krieviski “Ja tebja risuju”. Visas (nu gandrīz), kuras savulaik dziedāja Pugačova. Tas bija pavisam cits vēriens, kaut gan dažas dziesmas oriģinālā (latviešu) man patika labāk, piem. “Es mīlu tevi tā” un “Māriņa”. Šīs dziesmas Pugačovas izpildījumā, protams, ieguva milzīgu auditoriju gan PSRS, gan ārzemēs (it sevišķi jau “Milijons rožu”, taču latviešu variantā tās bija mākslinieciski vērtīgākas un saturīgākas. Nesen Yotub – ā atradu agrāk nedzirdētas dziesmas Pugačovas izpildījumā – “Dvoje” un “Dva striža”. Kolosāli! Vēl gribu pieminēt “Anno Domini” Dona Marko izpildījumā – tas bija pavisam cits vēriens un skanējums”. Man tikai mazliet žēl, ka pēdējos 10 – 20 gadus tiek drillētas tikai Paula prastākās dziesmas, bet vērtīgākās palikušas ēnā, un dažas pavisam aizmirstas. Piemēram “Balāde manam vectēvam”, ko pirms dažiem gadiem atradu Youtub – ā. Kolosāla dziesma! Gribētos, lai to kāds talantīgs dziedātājs Latvijā vai ārpus tās iedziedātu mūsdienīgā versijā. Tā diezin vai kļūtu par hītu, taču tas būtu mākslas darbs! Protams, ja izpildītājs būtu mākslinieks, nevis šoubiznesmenis. Lai laba veselība un vēl ilgs darba mūžs mūsu Maestro!

  2. Kad tas kraķis beidzot noies no skatuves ar godu?

  3. Ka Paula dziesmas sen jau “cērtas acīs”, vainojama to devalvēšana bezgalīgajos koncertos arvien citu jaunu izpildītāju (ne vairs pirmo iedziedāto), arī nebaudāmo aktieru, versijās.

  4. Man ir prieks par to, ka Pauls turpina aktīvu, radošu dzīves veidu. Ļoti labs arī piemērs visiem. Ceru sagaidīt vēl jaunus skaistus, pasaules līmeņa darbus. Bet ar politiku lai ņēmās politiķi. Domāju ka arī tur ir vai būs Raimonda līmeņa personas savā nozarē protams.

  5. c.Paulsa k. ar savu darbu nopelnījis svinēt savu dzimšanas dienu cik viņam vēselība atļaus. Mums ar mūsu skaudības pazīmiem labāk klusēt.

  6. Lai tev vecīt veicas arī turpmāk, bet cik ilgi Tu svinēsi šo dzimšanas dienu? Pusgadu vai gadu?

Draugiem Facebook Twitter Google+