×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2017
Drukāt

Maestro Pauls “Vienā elpā” ar jaunajiem pūtējiem (1)

Foto: VISCFoto: VISC

5. maijā plkst. 17 Ķīpsalas hallē notiks VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncerts “Vienā elpā”, kas veltīts Latvijas simtgadei, pavēstīja rīkotāji.

Koncertā gluži kā Dziesmu un deju svētkos vienā varenā orķestrī apvienosies 37 Latvijas labākie skolēnu pūtēju orķestri – 1500 jaunie mūziķi, kuri izdzīvos Latvijas simtgades vēstures stāstu mūzikā.

“Pūtēju orķestri man vienmēr ir patikuši. Tas saistās ar bērnību, ar pažarniekiem un zaļumballi, ar maršiem un lustīgiem meldiņiem,” saka maestro Raimonds Pauls, kura skaņdarbus varēs dzirdēt VIII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojuma koncertā “Vienā elpā” Ķīpsalā 5. maijā.

Maestro atzīst, ka pēdējos gados pūtēju orķestri piedzīvo jaunu uzplaukumu. Skatītāju interesi raisa gan defilē priekšnesumi, gan interesants repertuārs, kas ietver arī džeza ritmus, un veiksmīgi, labi aranžējumi. “Man vienmēr smaidu izraisa maziņie, kas staigā pa laukumu, turot lielu, smagu instrumentu, skatoties, kur jāliek kājas, un vēl spēlē!” ar smaidu Maestro raksturo krāšņos defilē priekšnesumus un piebilst, ka “lielos laukumos un pilsētu svētkos pūtēju orķestri ir visiederīgākie”.

Šajā koncertā skanēs gan Raimonda Paula pirms 30 gadiem tapušais popurijs “Džons Neilands”, gan jaunākais popurijs “No Kolkas līdz Rēzeknei” Aivara Krūmiņa aranžējumā, kas pirmoreiz plašākai publikai izskanēs tieši Ķīpsalā. Starp citu, “No Kolkas līdz Rēzeknei” ir viens no bērnu un jauniešu šī koncerta vismīļākajiem skaņdarbiem.

Vēl koncertā “Vienā elpā” līdzās Raimonda Paula mūzikai jaunos, mūsdienīgos aranžējumos skanēs arī citu latviešu komponistu pazīstamākie skaņdarbi – Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Jura Kulakova “Slidotava” no grupas “Pērkons” repertuāra un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

Draugiem Facebook Twitter Google+