Kultūra
Mūzika un deja

Maestro Raimonds Pauls jaunībā: top izrāde “Leģendas dzimšana”1

Publicitātes foto

Pēc veiksmīgās un skatītāju atsaucību guvušās vīzijas par “Čikāgas piecīšiem”, kurā skatītāji tikās ar slavenās grupas dalībniekiem viņu jaunības laikā, top darbs par mūsu lielākās skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākumu, pauda komunikācijas speciāliste Una Griškeviča.

“Izrādes veidotāji centīsies atklāt mūsu izcilā komponista radošās ietekmes un muzikālās autoritātes. Šis ir laiks, kad cilvēki labprāt vēlas baudīt biogrāfiska rakstura izrādes par lielām personībām, viņu tapšanu, iedvesmas avotiem un viņu laiku,” atklāja izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.

Izrāde “Leģendas dzimšana” tiek veidota kā krāšņa, muzikāla vīzija, kurā skanēs gan Raimonda Paula agrīnās dziesmas

“Nenosūtīta vēstule”, “Ziemas vakars”, “Lai tik līst”, “Zilie lini”, “Mežrozīte” un citas.

Skanēs arī pasaules mūzikas pērles “Vaterlo tilts”, “Obla di, obla da”, “Lelle”, “Siboneja”, “Činibaba”, “Istambula nav Konstantinopeole”, “Putnu zemes šūpuļdziesma” un citas dziesmas, kas bija tā laika hiti un tādi ir palikuši arī šodien.

Izrāde atklās Raimonda Paula neatdalāmo saistību ar norisēm pasaules mūzikā, īpaši džezā.

“Nav noslēpums, ka Raimonds Pauls ir izcils džeza pianists, un savas skatuves gaitas sācis, muzicējot izklaides vakaros. Viņa unikālo klavieru piesitienu ir veidojis un noteicis džezs. Tajā laikā tas bija nevēlams un neatļauts mūzikas virziens, kas varēja pastāvēt pārsvarā tikai ārpus akadēmiskajām sienām; tas arī noteica bohēmisko vidi, kur šo muzicēšanas veidu varēja baudīt,” stāsta producente.

Izrādē piedalās atzīti un skatītāju iemīļoti dziedātāji, aktieri un īpaši talantīgi jaunie dziedātāji Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Līga Kupča, Artūrs Biķernieks, Jaroslavs Orlovs, Jēkabs Ludvigs Kalmanis un citi..

Savu muzikālo meistarību demonstrēs izcilais pianists Anatolijs Livča, gan muzikāli, gan vizuāli uzburot Raimonda Paula spēlēšanas manieri un viņa vizuālo tēlu 20. gadsimta. 50. un 60. gados.

Kopā ar viņu muzicēs klarnetists un saksafonists, LMA asociētais profesors un Džeza katedras vadītājs Indriķis Veitners, kontrabasa līniju iezīmēs Andris Grunte vai Viktors Veličko, pie sitamajiem instrumentiem – Mareks Logins, atainojot Raimonda Paula muzikālos skatuves partnerus.

Saistītie raksti

Izrādes režisors – Valdis Lūriņš, hoerogrāfs – Jānis Putniņš. Izrādes libretu veidojusi Elizabete Trumpe.

Pirmizrāde notiks 8.decembrī VEF Kultūras pilī; 17. decembrī izrāde būs skatāma Jelgavas kultūras namā, un pēc tam – arī citviet Latvijā.

LA.lv