×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
22. decembris, 2017
Drukāt

Maģiskā tumsa un senatne: Brīvdabas muzeja sētās noritēs gaismas spēles

Brīvdabas muzeja publicitātes fotoBrīvdabas muzeja publicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gada izskaņā noritēs“Gaismas spēles muzeja sētās”. No 25. decembra līdz 14. janvārim, katru dienu no 15 līdz 20 Brīvdabas muzejs tiks pārvērsts krāšņā gaismu valstībā, sapludinot dienu ar nakti, gaismu ar tumsu un senatnes tradīcijas ar mūsdienām.

Gaismas celiņi cauri muzejam trīs nedēļu garumā vedīs pasakai līdzīgā gājienā no sētas uz sētu, no lodziņa uz lodziņu, radot muzejā un pilsētā gaišāku un maģiskāku noskaņu tumšajos ziemas vakaros. Ielūkojoties pa lodziņu istabās, gan lieli, gan mazi varēs redzēt, kā mūsu senči dzīvojuši un svētkus svinējuši un kā agrāk saimnieki un saimnieces rotājuši māju un klājuši galdu.

Lai naksnīgā pastaiga izdotos, muzejs aicina silti saģērbies, uzvilkt ērtus apavus, paņemt kamaniņas, iemest somā lukturīti un svaigi ceptos pīrādziņus, savārīt pilnu termosu ar kūpošu tēju un vairot gaismu kopā ar muzeja darbiniekiem.

Pārvērtības šogad piedzīvos Kurzemes zemnieka sēta, Kurzemes zvejniekciema sētas, Vidzemes zemnieka sēta, Nidas dūmistaba un Lībiešu zemnieka – zvejnieka sēta “Dēliņi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+