Kultūra
Teātris un kino

“Maģiskais kimono” piedzīvojis pirmizrādi sakuras ziedēšanas laikā 0


Aktieri Kaori Momoi un Isejs Ogata, operators Gints Bērziņš un režisors Māris Martinsons.
Aktieri Kaori Momoi un Isejs Ogata, operators Gints Bērziņš un režisors Māris Martinsons.
Publicitātes foto

Pirmā Latvijas – Japānas kopražojuma Māra Martinsona spēlfilma “Maģiskais kimono” (2017) nedēļas laikā piedzīvojusi trīs starptautiskus seansus un drīzumā plāno pirmizrādes un seansus skatītājiem Latvijā, Japānā un citur pasaulē, paziņoja “Krukfilms” mediju pārstāve Inga Zālīte.

Svinot sakuras ziedēšanas laiku Japānā, spēlfilma “Maģiskais kimono” piedzīvoja īpašos kino seansus divas sadraudzības pilsētās – Rīgā un Kobē, kurās filma tika filmēta – teju vienlaicīgi. 31. martā kinoteātrī “Splendid palace” filmas seansu atklāja Rīgas mērs Nils Ušakovs un Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudžii, piedaloties režisoram Mārim Martinsonam, aktrisei Kaori Momoi, atbalstītājiem un partneriem.

Savukārt dažas dienas vēlāk – 4. aprīlī Kobē – “Maģiskais kimono” apbūra arī Japānas pirmos skatītājus, kad seansu atklāja Kobes mērs Kizo Hisamoto, Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, aktieri Kaori Momoi, Isejs Ogata un Latvijas goda konsuli Japānā.

Jau 5. aprīlī Viļņā starptautiskā kinofestivāla “Kino pavasaris” laikā industrijas programmā filmu pirmo reizi noskatījās vairāku festivālu programmu veidotāji un izplatītāji.

“Maģiskais kimono” ir reizē gaišs un smeldzīgs stāsts par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu kopā. Pusmūža sieviete Keiko (atveido Latvijā jau zināmā Kaori Momoi) nespēj atvadīties no savas pagātnes, un, nonākot Rīgā, lai piedalītos grandiozā kimono šovā, viņai nākas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu, tajā dzīvojošos cilvēkus, latviešu tautas vērtības un nacionālos ēdienus.

Latviešu personāži filmu bagātina ar pozitīvām un komiskām noskaņām. Filmā piedalās tulce – Alise Polačenko, arogantais uzņēmējs – Artūrs Skrastiņš, šefpavārs – Mārtiņš Sirmais, kā arī Līga Liepiņa, Andris Keišs, Andris Bulis un grupa “Prāta vētra”.

“Ikviens režisors gribētu strādāt ar vienu no vadošajām Japānas aktrisēm – Kaori Momoi, kura, nezaudējot japānisko raksturu, savā izteiksmīgajā un precīzajā aktiermeistarībā spēj apvienot eiropeiskas nianses un Amerikas kino skaidrību un vienkāršību. To pašu varu attiecināt uz Iseju Ogatu, kurš, strādājot pie Mārtina Skorsēzes filmas “Klusums”, atrada laiku, lai iepazītos ar mūsu filmas scenāriju, un apstiprināja savu piedalīšanos. Turklāt Momoi un Ogatas kopdarbu esmu jau iepazinis Sakurova filmā “Saule” (2005). Ļoti novērtēju viņu saspēli un esmu gandarīts, ka abi vēlreiz filmējušies kopā tieši filmā “Maģiskais kimono,” atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

Saistītie raksti

Kobē pirms filmas notika neliela pieņemšana saules apspīdētā restorānā ar skaistu āra dārzu, kuru pagodināja ar savu klātbūtni Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, kā arī Kobes mērs Kizo Hisamoto, sakot runu pieņemšanas sākumā un pirms pirmizrādes, nebeidzot slavināt Rīgas skaistumu.

Filmas līdzproducenti ir kompānija “Krukfilms” (Latvija) un “Loaded films” (Japāna). Skatītāji filmu Japānā varēs vērot jau jūnijā, bet Latvijā pirmie publiskie seansi gaidāmi septembrī.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Simtgadē dāvina simts gleznas par pirmskara Latviju
22 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Video: animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadrā
22 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Muzikālu sveicienu Latvijai sūta igauņu rakstnieki un mūziķi
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 5
11 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
12 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 17. novembrī. Viestura ordeņa pirmā pasniegšana
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
10 stundas