×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

“Maģiskais kimono” piedzīvojis pirmizrādi sakuras ziedēšanas laikā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Aktieri Kaori Momoi un Isejs Ogata, operators Gints Bērziņš un režisors Māris Martinsons.

Pirmā Latvijas – Japānas kopražojuma Māra Martinsona spēlfilma “Maģiskais kimono” (2017) nedēļas laikā piedzīvojusi trīs starptautiskus seansus un drīzumā plāno pirmizrādes un seansus skatītājiem Latvijā, Japānā un citur pasaulē, paziņoja “Krukfilms” mediju pārstāve Inga Zālīte.

Svinot sakuras ziedēšanas laiku Japānā, spēlfilma “Maģiskais kimono” piedzīvoja īpašos kino seansus divas sadraudzības pilsētās – Rīgā un Kobē, kurās filma tika filmēta – teju vienlaicīgi. 31. martā kinoteātrī “Splendid palace” filmas seansu atklāja Rīgas mērs Nils Ušakovs un Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudžii, piedaloties režisoram Mārim Martinsonam, aktrisei Kaori Momoi, atbalstītājiem un partneriem.

Savukārt dažas dienas vēlāk – 4. aprīlī Kobē – “Maģiskais kimono” apbūra arī Japānas pirmos skatītājus, kad seansu atklāja Kobes mērs Kizo Hisamoto, Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, aktieri Kaori Momoi, Isejs Ogata un Latvijas goda konsuli Japānā.

Jau 5. aprīlī Viļņā starptautiskā kinofestivāla “Kino pavasaris” laikā industrijas programmā filmu pirmo reizi noskatījās vairāku festivālu programmu veidotāji un izplatītāji.

“Maģiskais kimono” ir reizē gaišs un smeldzīgs stāsts par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu kopā. Pusmūža sieviete Keiko (atveido Latvijā jau zināmā Kaori Momoi) nespēj atvadīties no savas pagātnes, un, nonākot Rīgā, lai piedalītos grandiozā kimono šovā, viņai nākas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu, tajā dzīvojošos cilvēkus, latviešu tautas vērtības un nacionālos ēdienus.

Latviešu personāži filmu bagātina ar pozitīvām un komiskām noskaņām. Filmā piedalās tulce – Alise Polačenko, arogantais uzņēmējs – Artūrs Skrastiņš, šefpavārs – Mārtiņš Sirmais, kā arī Līga Liepiņa, Andris Keišs, Andris Bulis un grupa “Prāta vētra”.

“Ikviens režisors gribētu strādāt ar vienu no vadošajām Japānas aktrisēm – Kaori Momoi, kura, nezaudējot japānisko raksturu, savā izteiksmīgajā un precīzajā aktiermeistarībā spēj apvienot eiropeiskas nianses un Amerikas kino skaidrību un vienkāršību. To pašu varu attiecināt uz Iseju Ogatu, kurš, strādājot pie Mārtina Skorsēzes filmas “Klusums”, atrada laiku, lai iepazītos ar mūsu filmas scenāriju, un apstiprināja savu piedalīšanos. Turklāt Momoi un Ogatas kopdarbu esmu jau iepazinis Sakurova filmā “Saule” (2005). Ļoti novērtēju viņu saspēli un esmu gandarīts, ka abi vēlreiz filmējušies kopā tieši filmā “Maģiskais kimono,” atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

Kobē pirms filmas notika neliela pieņemšana saules apspīdētā restorānā ar skaistu āra dārzu, kuru pagodināja ar savu klātbūtni Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, kā arī Kobes mērs Kizo Hisamoto, sakot runu pieņemšanas sākumā un pirms pirmizrādes, nebeidzot slavināt Rīgas skaistumu.

Filmas līdzproducenti ir kompānija “Krukfilms” (Latvija) un “Loaded films” (Japāna). Skatītāji filmu Japānā varēs vērot jau jūnijā, bet Latvijā pirmie publiskie seansi gaidāmi septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+