×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Maģiskais “Purpura” papīrs ar dvēseli. Mātes un meitas uzņēmums pārsteidz ar izsmalcinātu dizainu (1)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš
Viedoklis

Ilizane Grīnberga, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja, Grāmatsējumu un ādas dizaina asociācijas vadītāja: – Mani skolēni ik gadu dodas ekskursijā uz "Purpuru" skatīties, cik skaisti top mūsdienīgas papīrlietas. Gintai ir ļoti augstas prasības pret amata prasmi, un viņas darbus vieno estētika, perfekta meistarība un mīlestība pret darāmo darbu. Veiksmīga dizaina lietai ir labi jākalpo un proporcijām jābūt saskanīgām. Tad dizains priecēs acis, ergonomika patiks rokai, pareiza konstrukcija ļaus lietu ilgi un viegli lietot. Pirms produkta palaišanas tirgū tajā tiek izslīpēts katrs sīkums un nekas netiek palaists garām. Pievilcīgas "Purpuram" ir arī lielo lietu – mazo lietu stilistiskās "ģimenes". Saturiski tiek godāta latviskā mentalitāte, izpildījumā izmantojot arī mūsdienu tehnoloģijas. Atzīstama ir tendence dizaina objektu pabeigt, nodrošinot ar piemērotu un stilā saskanīgu iepakojumu. Tas padara tos par ļoti piemērotu dāvanu īpašos gadījumos. Protams, "Purpura" meistarstiķis ir "Gaismas zīmes" – ažūri papīra svečturi. To sienās esošie ornamentālie izgriezumi īpaši efektīgi darbojas mijkrēslī, kad met uz apkārtējām virsmām ritmiskus, arhetipiskus rakstus. Īpaši izteiksmīgi tas nospēlēja kora "Kamēr" jubilejas koncertā Operā, kad "Gaismas kubi" tika izmantoti scenogrāfijā. Dziedātāji turēja rokās aizdegtos gaismekļus, un skatuve ar projektoru palīdzību bija izgaismota līdzīgiem ornamentiem. Viss kopā tas radīja ļoti saviļņojošu, dziļi latvisku iespaidu.

Papīrlietas un sensācijas

Nu jau krietnu laiku pircējus priecē dizaina darbnīcas “Purpurs” ražotās gaumīgās papīrlietas – bloki, piezīmju grāmatas un svečturi. Uzņēmums ražo produkciju veikaliem, gan arī veido speciāla dizaina papīrlietas korporatīvajiem klientiem. “Purpurs” saņēmis neskaitāmas balvas Latvijā un citās valstīs, tā produkcija pārdota desmitiem tūkstošu eksemplāru. Par veiksmīga ceļa noslēpumiem stāsta papīrlietu dizaina darbnīcas “Purpurs” galvenās darbu virzītājas – mākslinieces Ginta Šmite un viņas meita Beate. Māte un meita. Pieredze un jaunība. Ass prāts un aizrautība.

“Uzaugu zem vecmāmiņas stellēm, un tas noteikti atstāja savu iespaidu uz likteni. Uz radoši lietišķo pusi mani parāva Lietišķās mākslas gadatirgi, kas atmodas laikā sākās Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Te uz koptu nacionālu vidi nāca nacionāli tendēti cilvēki, kas atvērās vides latviskumā. Staigājot gar meistaru darbu rindām, domāju, cik tas būtu burvīgi – stāvēt rindas otrajā pusē un piedāvāt pašai savu dizainu. Neizlaidu nevienu gadatirgu un nu jau kādu laiku pati piedalos ar dizaina papīrlietām. (Starp citu, papīr­lietas ir mans jaunvārds!) Pēdējos gados man palīdz vecākā meita Beate, kas kļuvusi par galveno palīgu, kritiķi un virzītāju! Gadatirgi nav tikai tirgošanās, tā ir amata meistaru svētnīca, vieta, kur satikties un aprunāties ar cilvēkiem,” priecājas Ginta.

“Purpurs ir visu krāsu karalis, un mēs gribam būt labākie. Arī “Purpura” emblēma nes savu maģisko saturu. To veido kvadrātveida rombs, kas sastāv no četriem rombiem, kuri atkal sastāv no četriem rombiem. Trīskārt pastiprināts kvadrāts garantē stabilitāti, kas savukārt atnes veiksmi. Augšējam rombam izņemta viena daļa, un tas kļuvis atvērts debesīm un mīlestībai. Tāda ir šīs zīmes misija,” firmas noslēpumos dalās Beate.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neticami daudz pareizrakstiibas kljuudu maajaslapaa…

Draugiem Facebook Twitter Google+