Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Magnētiskais vilciens uzstāda ātruma rekordu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Japānas magnētiskās levitācijas vilciens izmēģinājuma braucienā pārsniedzis 600 kilometrus stundā, uzstādot jaunu pasaules ātruma rekordu.

Septiņu vagonu vilciens attīstīja maksimālo ātrumu 603 kilometri stundā, pārspējot 2003. gada rekordu – 581 kilometru stundā. Magnētiskās levitācijas vilciens slīd desmit centimetrus virs sliedēm, un to darbina elektriski uzlādēti magnēti. Centrālais Japānas dzelzceļš 2027. gadā vēlas sākt vilcienu izmantot maršrutā no Tokijas uz Nagoju, kas ir otra lielākā Japānas pilsēta un atrodas 286 kilometru attālumā. Vilciens, braucot ar ātrumu 500 kilometri stundā, no Tokijas Nagojā varēs nokļūt 40 minūšu laikā, kas ir uz pusi mazāk, nekā patlaban jāpavada Japānas “Shinkansen” ātr­vilcienā šajā maršrutā. Tiesa, magnētiskās levitācijas dzelzceļa līniju celtniecības izmaksas ir milzīgas. Līnijas izbūve līdz Nagojai maksās 100 miljardus dolāru.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+