×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
10. jūnijs, 2013
Drukāt

Magnetizēts ūdens laistīšanai. Kāds no tā labums?

uudens2

Visi zinām, ka dzīvības nodrošināšanai ļoti svarīgs ir ūdens. Bet tas var būt ar dažādām fizikālajām, bioloģiskajām vai ķīmiskajām īpašībām, tostarp arī magnetizēts. Ko tāds dod?

 

Jau vairāk nekā simts gadus pazīst aktīvo ūdeni, kuru iegūst, ar spēcīgu magnētu apstrādājot ūdens plūsmu. Kā izskaidrot iedarbību? Ķīmiski tīra ūdens dabā praktiski nav. Katra molekula satur teju visu Mendeļējeva tabulu, un katrā noteikti atrodas kāda mikroskopiska dzelzs daļiņa, kas reaģē uz magnētu un izkārtojas magnētiskā lauka spēka līnijās. Šīs līnijas dabā ir universālas un kalpo par sava veida atslēgām bioķīmiskos procesos. Otrs magnētiskā lauka iedarbības veids ir ūdens jonizācija, padarot molekulas aktīvākas.

Pirmie zinātniskie darbi par ūdens magnētiskās apstrādes labvēlīgo ietekmi uz augiem publicēti PSRS 1965. gadā. Eksperimenti bija vienkārši. Siltumnīcā puķu podos iesēja sēklas un laistīja vienreiz dienā. Kontroles augus ar parasto, izmēģinājuma – ar magnētisko ūdeni. Pēc divpadsmit dienām magnētisko saulespuķu dīgsti bija izauguši par 21 %, sojas pupiņas – par 40 % un kukurūza – par 26 % resnāki nekā kontroles eksemplāri. Vēlāk zinātnieki secināja, ka, laistot zirņus, soju, redīsus, gurķus, kukurūzu un citas lauksaimniecības kultūras ar magnetizētu ūdeni, par 1 – 3 dienām agrāk sākas to ziedēšana un nobriešana, par 10 – 45 % palielinās raža. Šādu aktīvu ūdeni mūsdienās ražo spāņu “Fluid Force” ūdens ekoloģiskās magnētiskās apstrādes ierīces. Tās izmanto sēklu diedzēšanai, pilsētas bioloģiskajai lauksaimniecībai, augu laistīšanai uz lauka un siltumnīcās.

Iespējams, aktivizētais ūdens nav brīnumlīdzeklis. Tomēr kāpēc to neizmantot paralēli citām metodēm, samazinot patērējamo ķimikāliju daudzumu un tātad arī slodzi uz dabu?

Arī daudzi medicīnas speciālisti uzskata, ka, uzlabojot ūdens īpašības, to magnētiski apstrādājot, var labvēlīgi iedarboties uz cilvēka organismu. Šīs metodes entuziasti ir pārliecināti, ka aktīvais ūdens stimulē asinsriti un normalizē asinsspiedienu, veicina smilšu izdalīšanos no nierēm un žultspūšļa, šķīdina nierakmeņus, sekmē normālu asins recēšanu, samazina holesterīna līmeni asinīs un uzlabo slimnieku stāvokli aterosklerozes un un sirds išēmiskās slimības gadījumā, efektīvi ārstē dažādas dermatoloģiskas slimības un palielina organisma imunitāti. Arī regulāra mutes skalošana ar aktīvo ūdeni palīdzot attīrīt zobu emalju un mazināt zobakmeni, efektīvāk ārstēt paradontozi un novērst smaganu asiņošanu.

Protams, slimības ārstē dakteri, tāpēc visos gadījumos nevajadzētu paļauties tikai uz aktivizēto ūdeni. Tomēr plaši to izmantot ikdienā ir iespējams. Katrā ziņā par nevēlamām blaknēm nekas nav dzirdēts.

– Ūdens magnētiskā apstrāde vairāk pazīstama kā tehnoloģija, kas bez ķīmisko vielu pielietošanas var novērst rūpniecisko un sadzīves cauruļvadu un siltummaiņu apaugšanu ar katlakmeni, tomēr nevajadzētu aizmirst arī šāda ūdens biostimulējošās iespējas. Piedevām var ekonomēt. Pa vasaru ierīci izmantot dārza laistīšanai, bet apkures sezonā uzstādīt uz cauruļvadiem, – spriež “Fluid Force” pārstāvis Latvijā Jurijs Mozgovojs.

 

UZZIŅA

• Pārtikas rūpniecībā aktīvais ūdens labvēlīgi ietekmē maizes kvalitāti, saīsinot arī laiku cepšanai.

• Magnetizētā ūdenī arī produkti izvārās ātrāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+