metallurg.ru

Magņitogorskas “Metallurg” kļūst par Gagarina kausa ieguvēju 0

Par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionvienību trešdien kļuva Magņitogorskas “Metallurg” komanda, kas Gagarina kausa finālsērijas izšķirošajā, septītajā, spēlē ar rezultātu 7:4 (1:1, 3:1, 3:2) savā laukumā aizraujošā cīņā pieveica Čehijas komandu Prāgas “Lev”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Sērijā līdz četrām uzvarām “Metallurg” triumfēja ar rezultātu 4-3, Gagarina kausu iegūstot pirmo reizi vēsturē.

Izšķirošais mačs sākās ļoti aktīvi, un jau piektajā minūtē mājinieki guva vārtus, kad pēc iemetiena kanādietis Fransiss Parē meta no zilās līnijas, bet “Lev” somu vārtsargam Petri Vehanenam neizdevās notvert ripu, kas ieslīdēja vārtos. Tomēr pirmās trešdaļas otrajā pusē izlīdzinājumu 1:1 ar metienu no zilās līnijas rikošetā panāca zviedrs Dāvids Ulstrems.

Otrās trešdaļas sākumā mājinieki atguva vadību, kad savus pirmos vārtus sezonā guva Jevgēņijs Birjukovs. Cīņas 35.minūtē vēl 2:2 panāca kanādietis Raiens O’Bīrns, tomēr atlikušajā trešdaļas laikā “Metallurg” pamanījās gūt divus vārtus – sākotnēji pēc Jevgēņija Timkina piespēles izcēlās Jaroslavs Kosovs, bet brīdi vēlāk čehs Jans Kovāržs pielaboja lielisku Danisa Zaripova tālmetienu.

Pēc šī neveiksmīgā laika posma “Lev” komanda pirms trešās trešdaļas veica vārtsargu maiņu, kad Vehanena vietā laukumā devās tautietis Ate Engrens. Tomēr jau tās ceturtajā minūtē izcēlās sērijas lielākā zvaigzne Sergejs Mozjakins, kurš sākotnēji raidīja ripu pa vārtu stabu, bet piecas sekundes vēlāk arī panāca 5:2 mājinieku labā. Savukārt 53.minūtē izcēlās arī Zaripovs, kurš ar vieniem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm kļuva par “zelta mača” rezultatīvāko spēlētāju.

Pusotru minūti vēlāk zviedrs Martins Tērnbergs, nokļūstot pirmais pie atsistās ripas, samazināja “Lev” deficītu līdz 3:6, bet priekšpēdējā minūtē vēl vienu ripu iemeta kanādietis Džastins Azevedo. Tomēr uzvarētājs vairs nemainījās, un pašā cīņas izskaņā ripu jau tukšos Prāgas kluba vārtos ieraidīja Mihails Juņkovs.

Zīmīgi, ka viens no šīs spēles tiesnešiem bija latvietis Eduards Odiņš un cīņas gaitā spēlētājiem netika piešķirts neviens divu minūšu noraidījums.

Par sērijas vērtīgāko spēlētāju bez pārsteigumiem tika atzīts Mozjakins, kurš septiņos mačos guva sešus vārtus un izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles.

Kā ziņots, Prāgas komandas sērijas sākumā divreiz ieguva vadību, bet sestajā cīņā jau panāca izlīdzinājumu 3-3.

KHL finālsērijā bija viens Latvijas pārstāvis – “Lev” komandā tehniskā direktora pienākumus pilda Raitis Pilsētnieks.

Magņitogorskas komanda jau bija garantējusi sev Krievijas čempionu titulu, bet vien otro gadu līgā spēlējošā “Lev” kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā.

Pirmajās trijās KHL sezonās triumfēja Austrumu konferences komandas Kazaņas “Ak Bars” (divreiz) un Ufas “Salavat Julajev”, bet iepriekšējās divās sezonās sacensībās labākā bija Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Maskavas “Dinamo” komanda, kas arī šosezon triumfēja regulārajā turnīrā, bet Gagarina kausā nepārvarēja pirmo kārtu.

KHL čempions septītajā spēlē tika noskaidrots jau ceturto reizi vēsturē.