ITAR-TASS

Magņitogorskas “Metallurg” otro reizi vēsturē izcīna Gagarina kausu 0

Par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempioni otrdien otro reizi vēsturē kļuva Magņitogorskas “Metallurg” komanda, kas izšķirošajā, septītajā, finālspēlē ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) viesos uzvarēja Maskavas CSKA.
Sērijā līdz četrām uzvarām “Metallurg” triumfēja ar rezultātu 4-3, pievienojot uzvaru iepriekšējam titulam, kas tika izcīnīts pirms diviem gadiem.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Otrdienas mačā rezultātu pirmajā trešdaļā atklāja Magņitogorskas vienības spēlētājs Jevgēņijs Timkins, kuram šie bija pirmie gūtie vārti karjerā KHL izslēgšanas turnīros. Savukārt otrajā trešdaļā CSKA beidzot realizēja savu nospiedošo pārsvaru, izceļoties Maksimam Maminam, tomēr pašā trešdaļas izskaņā “Metallurg” atguva vadību, kad izcēlās Kriss Lī. Kaut trešajā trešdaļā CSKA turpināja aktīvi uzbrukt, viesi ne tikai noturēja uzvaru, bet pēdējā minūtē Timkins ieraidīja ripu tukšos vārtos, kas ļāva Magņitogorskas hokejistiem gavilēt par triumfu.
Jau no pirmajām minūtēm CSKA komanda uzbruka daudz aktīvāk un arī pirmā tika pie iespējas sacensties vairākumā, kā arī pirmā trāpīja pa stabiņu, tomēr rezultātu atklāja viesi, kas septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja pretuzbrukumu, kad lielisku Krisa Lī piespēli vārtu guvumā pārvērta Timkins, kurš izskrēja viens pret vārtiem. Šie 61.spēlē savā KHL “play-off” karjerā Timkinam bija pirmie gūtie vārti.
Pirmajā trešdaļā metienu attiecība bija 13:2 CSKA labā.

Otrajā trešdaļā CSKA ļoti aktīvi turpināja uzbrukt. Kaut mājinieki jau pirmajā minūtē ieguva vairākumu, atkal ilgstoši CSKA nespēja realizēt savas iespējas, tomēr četras minūtes pirms trešdaļas izskaņas beidzot panāca izlīdzinājumu 1:1 – ātrajā uzbrukumā Džefa Pleta raidījumu atsita “Metallurg” vārtsargs Vasilijs Košečkins, tomēr pirmais pie ripas bija Mamins, kurš savu iespēju garām nelaida. Zaudējot vārtus, aktīvāk sāka uzbrukt arī viesu komanda, kurai turklāt vēl otrajā trešdaļā izdevās atgūt vadību – 63 sekundes pirms pārtraukuma Lī saņēma piespēli no Jana Kovārža un panāca 2:1.

Trešajā trešdaļā jau Magņitogorskas komanda uzbruka nedaudz aktīvāk un neļāva CSKA iespiest viņus savā zonā. Trešdaļas vidū pirmoreiz mačā viesi ieguva vairākumu, tomēr to neizmantoja, bet turpinājumā pēdējās septiņas minūtes spēle risinājās gandrīz tikai “Metallurg” zonā. Neskatoties uz daudzajiem un izmisīgajiem regulārās sezonas čempionu CSKA mēģinājumiem izraut neizšķirtu, viesu vārtos nevainojams bija Košečkins un “Metallurg” hokejisti, bet pēdējā minūtē Timkins ieraidīja ripu tukšos vārtos un Magņitogorskas vienība kļuva par KHL čempioniem.

Pēc spēles par Gagarina kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts čempionu kapteinis Sergejs Mozjakins, kurš 23 spēlēs savāca 11 vārtus un 14 rezultatīvas piespēles.

Jau ziņots, ka sērijas pirmajos divos mačos CSKA laukumā abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm. Pirmajā cīņā pārliecinošu panākumu ar 5:1 guva CSKA, bet otrajā cīņā sestdien “Metallurg” revanšējās ar 2:1. Savukārt pirmajā mačā Magņitogorskā CSKA uzvaru ar 3:2 panāca pagarinājumā, pagājušajā trešdien mājinieki “Metallurg” revanšējās pretiniekiem ar 1:0, bet piektdien Magņitogorskas komanda uzvarēja pagarinājumā ar 2:1 un pirmoreiz sērijā pārņēma vadību.
Sestajā cīņā CSKA ielaida divus vārtus pamatlaika beigās, bet tāpat izrāva uzvaru pagarinājumā ar 3:2 un panāca septīto spēli sērijā.

Iepriekšējo reizi Magņitogorskas komanda Gagarina kausa finālā spēlēja pirms diviem gadiem, kad pārspēja Prāgas “Lev” vienību no Čehijas. Pa divām reizēm Gagarina kausu ieguvušas arī Kazaņas “Ak Bars” un Maskavas “Dinamo” vienības, bet pa vienam titulam ir Sanktpēterburgas SKA un Ufas “Salavat Julajev”.

CSKA hokejisti, kuri Gagarina kausa finālā spēlēja pirmo reizi, šosezon 20 izslēgšanas turnīra spēlēs zaudēja tikai piecas reizes, bet “Metallurg” vienība 23 mačos piedzīvoja septiņas neveiksmes.