Foto – LETA/RIA

Magņitogorskas ”Metallurg” pēdējā periodā iemet četras ripas un iekļūst Gagarina kausa izcīņas ceturtdaļfinālā 0

Magņitogorskas “Metallurg” hokejisti ceturtdien iemeta četras ripas pēdējā periodā un ar 5:2 (0:2, 1:0, 4:0) viesos pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, nodrošinot iekļūšanu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā 2014.gada Gagarina kausa ieguvēji no Magņitogorskas izcīnīja uzvaru ar 4-2 un nākamajā kārtā mērosies spēkiem ar Novosibirskas “Sibirj”.

“Metallurg” pēc pirmā perioda zaudēja ar 0:2, jo “Avtomobilist” labā vārtus guva Anatolijs Goliševs un Sergejs Jemeļins. Otrās trešdaļas vidū Sergejs Tereščenko vienus vārtus viesiem atspēlēja, bet trešās trešdaļas sākumā Bogdans Potehins panāca izlīdzinājumu 2:2. Izšķirošas izrādījās spēles pēdējās 13 minūtes, kurās vispirms Jans Kovāržs vairākumā vispirms pirmo reizi spēlē vadībā izvirzīja Magņitogorsku, bet pēc tam divus vārtus guva cits čehs Tomāšs Filippi, kurš nepilnas divas minūtes pirms beigām ripu raidīja tukšos “Avtomobilist” vārtos.

Jau ziņots, ka Magņitogorskas komanda, kura Austrumu konferences regulāro čempionātu noslēdza otrajā vietā, zaudēja sērijas pirmajā spēlē, pēc tam guva divas uzvaras, taču “Avtomobilist” spēja panākt izlīdzinājumu 2-2. Sērijas piektajā spēlē atkal uzvarēja “Metallurg”, kas ceturtdien guva arī izšķirošo panākumu.

Savukārt vēl vienā Austrumu konferences ceturtdaļfināla duelī Kazaņas “Ak Bars” savās mājās ar 8:0 (1:0, 4:0, 3:0) sagrāva Ufas “Salavat julajev”, panākot izlīdzinājumu sērijā 3-3.

Uzvarētājiem trīs vārtus guva Vladimirs Tkačovs, divas reizes precīzs bija Artjoms Lukojanovs, bet pa vienai ripai iemeta Raiens Vilsons, Deniss Golubevs un Fjodors Malihins, kamēr Kazaņas kluba vārtsargs Emiļs Garipovs atvairīja 21 pretinieku metienu un palika “sausā”.

“Ak Bars” pēc pirmā perioda bija vadībā tikai ar 1:0, taču otrajā iemeta vēl četras ripas, bet pēdējā pabeidza pretinieku graušanu.

Sērijas izšķirošā septītā spēle sestdien notiks Ufā. Jau zināms, ka šī mača un visas sērijas uzvarētāji Austrumu konferences pusfinālā tiksies ar Omskas “Avangard”.

Kā zināms, Austrumu konferences ceturtdaļfinālā “Avangard” ar 4-0 pārspēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, bet Novosibirskas “Sibirj” ar 4-1 uzveica Latvijas hokejista Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”.

Savukārt Rietumu konferences pusfinālā spēlēs regulārā čempionāta uzvarētāji Maskavas CSKA un Latvijas hokejista Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Savukārt otru pāri veidos Maskavas “Dinamo”, kam traumas dēļ šosezon vairs nevarēs palīdzēt Mārtiņš Karsums, ar pagājušā gada Gagarina kausa ieguvējiem Sanktpēterburgas SKA.

Jau vēstīts, ka trešdien “Torpedo” sērijā ar 4-2 uzvarēja Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku “Jokerit”.

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs nav iekļuvusi jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.