×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
14. aprīlis, 2017
Drukāt

Magoņa lietas izmeklētājs nolēmis pamest KNAB (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Kukuļņemšanā aizdomās turētais bijušais uzņēmuma "Latvijas Dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis pamet Rīgas Centrālcietumu, pēc tiesas lēmuma - atbrīvot viņu pret 400 000 eiro drošības naudu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) nolēmis pamest izmeklētājs, kura pārziņā savulaik bija arī kukuļošanā apsūdzētā bijušā VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa lietas izmeklēšana, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Magoņa lietai savulaik gan bija piesaistīti vairāki izmeklētāji.

Aizejošā KNAB amatpersona ilgstoši strādājusi birojā un tagad izvēlējusies karjeru veidot citur. Amatpersona savulaik izmeklējusi arī korupciju Rīgas domē.

Jau ziņots, ka Ģenerālprokuratūra nesen nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par kukuļošanu apsūdzēts Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.

Krimināllietā pie kriminālatbildības saukts bijušais LDz valdes priekšsēdētājs par 499 500 eiro pieņemšanu no privātpersonas saistībā ar LDz meitas uzņēmuma LDz ritošā sastāva serviss» iepirkumu.

Privātpersona saukta pie kriminālatbildības par 500 000 eiro piedāvāšanu un minēto 499 500 eiro nodošanu minētajai valsts amatpersonai par lēmuma pieņemšanu juridiskās personas – ārvalstu uzņēmuma – interesēs.

Saistībā ar šo krimināllietu lemjams arī jautājums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Kādreizējais LDz vadītājs Magonis no darba tika atbrīvots pēc tam, kad KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu. Rīgas rajona tiesa 2015.gada 8.augustā Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet vēlāk tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu.

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar LDz ritošā sastāva servisa» daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ” … izmeklētājs nolēmis pamest KNAB… “, vispirms atlaižot Magoņa grēkus… 🙂

  2. Рассыпается дело то.

Draugiem Facebook Twitter Google+