×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. augusts, 2016
Drukāt

Magonis gaida tiesu. Aprit gads kopš “Latvijas dzelzceļa” šefa aresta (1)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Rīt aprit tieši gads, kad 6. augusta vakarā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja toreizējo “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. KNAB darbinieki uz šosejas Ainažu apkaimē apturēja automašīnu “Audi8”, kurā atradās U. Magonis, jo bija radušās aizdomas, ka viņš ir pieņēmis kukulī lielu naudas summu – mediji ziņoja par aptuveni pusmiljonu eiro. Nākamajā dienā Magonis tika atbrīvots no amata, bet dienu vēlāk Rīgas rajona tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Cietumā bijušais “Ldz” vadītājs atradās divus mēnešus, jo Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma viņu atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu. Pēc skandalozā notikuma pagājis gads, cik tālu lieta pavirzījusies?

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Sigita Deičmane 7. jūlijā uzrādīja apsūdzību U. Magonim par kukuļņemšanu no privātpersonas saistībā ar “Ldz” meitasuzņēmuma “”Ldz” ritošā sastāva serviss” iepirkumu. Krimināllikums par šādu noziedzīgu nodarījumu paredz brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem. Kriminālvajāšana ir sākta arī pret Igaunijas miljonāru Oļegu Osinovski par kukuļdošanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz astoņiem gadiem. Prokuratūra savās izplatītajās preses relīzēs par apsūdzības uzrādīšanu neraksta uzvārdus, jo, kamēr cilvēki nav notiesāti, viņi nav vainīgi. Taču pēc sniegtās informācijas ir saprotams, ka kriminālvajāšana sākta pret pieminētajām personām. Tas nozīmē, ka prokurore pēc KNAB iesniegtajiem izmeklēšanas materiāliem ir ieguvusi pārliecību, ka ir izdarīts noziegums, situāciju skaidro jurists, krimināltiesību eksperts un Saeimas deputāts Andrejs Judins.

KNAB jūnija beigās pabeidza lietas izmeklēšanu un lūdza Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret U. Magoni par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu. KNAB mājas lapā internetā var izlasīt, ka valsts amatpersona (arī KNAB aizdomās turēto vārdus nepublisko) pieņēmusi kukuli no privātpersonas saistībā ar “Ldz” meitasuzņēmuma “”Ldz” ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

Ģenerālprokuratūra, ņemot vērā, ka pirmstiesas kriminālprocess šajā lietā turpinās, plašāku informāciju nesniedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijā lielās zivis netiesā!

Draugiem Facebook Twitter Google+