×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Jaunatne Armēnijā un Kirgizstānā pretojas Krievijas ietekmei 
 (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Cik var saprast no raksta, kas parādījies avīzē “Golos Armeņiji”, šajā Aizkaukāza valstī, kuras prezidents piekritis iekļaut to Muitas ūnijā plānotās Eir­āzijas Savienības ietvaros, jaunatni iedvesmojis Kijevas Maidans un jaunieši arvien noteiktāk pauž vēlmi atbrīvot savu zemi no Krievijas ietekmes.

Kā teikts minētās avīzes rakstā, armēņu jaunatne pārliecināta, ka, Armēnijai iestājoties Muitas ūnijā, to kolonizēs Krievija. Nupat no Kijevas atgriezušies “pieredzes apmaiņas nolūkos” uz turieni nosūtītie Armēnijas “pilsonisko kustību” aktīvisti. “Golos Armeņiji”, kas atbalsta valdības nostāju, sūrojas, ka “arvien vairāk cilvēku vēršas pret Armēnijas piedalīšanos Muitas ūnijā” un “šī negatīvā attieksme ar katru dienu kļūst arvien redzamāka”.

Opozīcijas aprindu izdevumos parādījušies saukļi “Ukrainas Maidanā tiek izšķirts arī jautājums par Armēnijas piedalīšanos Muitas ūnijā”, “Bez Ukrainas Muitas ūnija zaudē jēgu”, “Ukrainas sadalīšana ir priekšspēle Krievijas sadalīšanai”.

Amerikāņu portāls www.eurasia.org (nesajaukt ar Putina Eirāzijas projektu) ziņo, ka Kirgizstānas galvaspilsētā Biškekā arī sāk atbalsoties Ukrainas notikumi: pie Ukrainas vēstniecības cilvēktiesību aktīvisti, galvenokārt jaunietes, sarīkoja piketu, solidarizējoties ar Kijevas masu mītiņu dalībniekiem. Deputāts Rov­šans Ženbekovs, kas pārstāv opozīciju, decembrī pabija Kijevā un tagad aicina svītrot no Kirgizstānas konstitūcijas pantu, kas piešķir krievu valodai oficiālas valodas statusu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko lai dara, ka Latvijai prezidentus atrod Zoodārzā, vai citā mazāksvarīgā vietā piemēram sabiedriskajā tualetē. Kā ZS ieviesa Saeimā korupcijas sērgu visaugstākajā līmenī iepērkot Rumpīti par prezidentu, tā droši vien, turpināsies arī pēc nākošās Saeimas ievēlēšanas.

  2. Šis kungs sasedz pat to, ko Latvijas politiķi vai aiz interešu vai prāta vājības, negrib redzēt, bet redzējums ir ass un tiešs. Paldies par to!
    Vajag piemēru – valsts prezidents pamet valsti, kad krīze Ukrainā un līdz ar to arī Eiropā notiek pilnā sparā un Latvijas valsts politisko vadību spiesta pārņemt VV Freiberga. Tikai spiests Bērziņš atgriežas valstī ar aizbildinājumu par kaut ko. Tas pats bija Gruzijas krīzē ar Zatleru – nu nekādi uz Grūziju ar aizbildinājumu par kaut ko. Kauns!

Draugiem Facebook Twitter Google+