×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Franks Gordons: “Maidana sūtņi” Kēnigsbergā
 (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Kaļiņingradas apgabala vadība paudusi bažas par to, ka pēdējā laikā šajā novadā – bijušās Rītprūsijas ziemeļos – arvien lielākā skaitā darba meklējumos ierodas cilvēki no Kijevas. Esot aizdomas, ka tie ir “Maidana sūtņi”, kuri šajā ģeogrāfiski nošķirtajā Krievijas Federācijas apgabalā lūko aģitēt par šī novada atdalīšanu no Krievijas un pievienošanos Eiropas Savienībai: Berlīne taču daudz tuvāka par Maskavu…

Šīs bažas paudis Kaļiņingradas apgabala valdības priekšsēža vietnieks Mihails Pļuhins. Viņam ļoti nepatīk arī Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites nesen izteiktais atgādinājums, ka šis Rītprūsijas novads, ko senos atlantos apzīmēja kā “Lithuania Minor” (“Mazā Lietuva”), ir lietuviešu literatūras un mākslas šūpulis.

Patiešām! Kaļiņingrada taču pirms 1946. gada saucās Kēnigsberga, kuras lietuviskais nosaukums bija Karalauči. Kā atceros no savas pirmskara bērnības, šis nosaukums figurēja gan avīzē “Jaunākās Ziņas”, gan Mantnieka apgāda kartēs.

Lietuviešu rakstniecības celmlauzis Kristijons Donelaitis, kura poēma “Gadalaiki” iznāca 1818. gadā, guva izglītību šajā pilsētā, un, kad cariskās Krievijas valdība 1863. gadā aizliedza Lietuvā (tāpat kā Latgalē) drukāt grāmatas latīņu burtiem, Prūsijas un Krievijas robežu pa slepenām takām šķērsoja t. s. grāmatneši, vedot Rītprūsijā iespiestās lietuviešu grāmatas.

Nav brīnums, ka ne tikai “Maidana rēgs”, bet arī Lietuvas prezidente kaitina Kremļa vietvalžus bijušajā Kēnigsbergā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. jautājums par Krievijas (PSRS) okupētajām Japānas un Vācijas teritorijām ir aktualizējams un pakļaujams juridiskai un ētiskai revizijai, jo ir acimredzami netaisnīgs.
  Pēc staļiniskās Krievijas un hitleriskās Vācijas (Molotova – Rībentropa) slepeno līgumu atmaskošanas un sadarbības kara sākumā, – ir zināmi abi 2. pasaules kara izraisītāji. Un abiem agresoriem ir jānes morāla un materiāla atbildība par viņu izraisītā kara sekām.

  Kēnigsbergai (Karalaučiem) ir jākļūst atkal patstāvīgai prūšu (Vācijā atdzimstošai, daļēji baltu pēcnācēju) valstij. Bet Kuriļu salas jāatdod atpakaļ Japānai.
  Molotova – Ribentropa paktā fiksētais 2.pasaules kara noziedznieks PSRS nedrīkst tēlot okupācijas upuri un saņemt vēl kontribūcijas par pašas okupētām teritorijām.

 2. Te nu Putinam vjadzētu atgādināt sakāmvārdu- ko sēsi, to pļausi.

 3. … Ja nu Gordonam tik liela interese par Baltiju vel joprojam, kamdel, kamdel sis cilveks neatgriezas uz bridi un nenoliek sava vieta tadus Kremla agentus un naida celajus Bezabrene, ka Zdanoka, Lindermans un parejos … ?

  … Kas te kaitina ko , un ar ko, un kamdel … un ar kadam tiesibam ?!

 4. paldies par rakstu. lai arī īss, bet ar ļoti kodolīgu saturu !!!

 5. Maidana rēgs pār Putina Krieviju klājas ne tikai iedomātās, bet ne reālās, impērijas rietumos, bet arī austrumos. Var droši prognozēt, ka ķīniešu īpatsvars Krievijas Tālajos austrumos sasniegs kritisko masu pēc 20 – 30 gadiem. Un tad radīsies cita etnosa aizstāvēšanas doktrīna. Maskava – gatavojieties!

 6. Prieks par Franka zināšanām! Žurnālists, kurš zina, ka drukas aizliegums latīņu burtiem bija ne tikai Lietuvā, bet arī Latvijas daļā Latgalē.

Draugiem Facebook Twitter Google+