×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Maigā DaDa – Mākslinieku namā Jūrmalā plosīsies “DadzejaDamāksla”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Dzejas dienu” sarīkojumam Mākslinieku namā, kas risināsies no 08. līdz 12. septembrim, dots nosaukums “DAdzeja Damāksla”, pastāstīja Mākslinieku nama vadītāja Agnese Bule.

Mākslinieku nams sadarbībā ar Jūrmalas radoši darošo biedrību RAD-DAR izveidojis radošas akcijas un dzejas darbnīcas ar kopējo projekta nosaukumu “DadzejaDAmāksla”, kas veidos divas izstādes “Kopotie raksti” un “Aspadzija”.

Dzejas veidošanas akcija “Kopotie raksti” Mākslinieku namā sākās jau Starptautiskajā Muzeju naktī un turpinājās visu vasaru. Visiem interesentiem bija iespēja piedalīties “Kopoto rakstu” radīšanā – katrs apmeklētājs bija aicināts izveidot jaunu dzejoli no Raiņa un Aspazijas dzejas rindām. Turpat varēja piemērīt un nofotografēties ar “Raiņa spaini”. Tagad izstādē vienkopus būs izlasāmi apmeklētāju izveidotie dzejoļi. Apmeklētājiem būs arī iespēja veidot jaunus dzejoļus un esošo izstādi papildināt, stāsta Bule.

Savukārt izstādes-akcijas-dzejas darbnīcas “Aspadzija” pamatā ir vārdu saspēle, papildinot dzejnieces Elzas Rozenbergas pseidonīmu Aspazija ar vēl vienu burtu, tā izveidojot pilnīgi jaunu vārdu un jēdzienu, kas raisa dažādas asociācijas starp dzeju un dziju, Aspazijas dzeju un Aspadziju. Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja veidot savu īpašo Aspadziju, tā radoši piedaloties izstādē un vienlaikus iepazīstot Aspazijas literāro mantojumu.

Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+