×
Mobilā versija
+2.6°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Piektdiena, 23. marts, 2018
3. novembris, 2015
Drukāt

Anna Žīgure: Maigā vara tagad un toreiz (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Anna Žīgure

Presē un interneta portālos pavīdējusi ziņa, ka Baltijas valstis pošas apciemot Krievijas armijas dziesmu un deju ansamblis.

No Igaunijas dzird, ka tur it kā nevēloties baudīt kaimiņvalsts kultūru, un arī Lietuvā vismaz Visaginas pilsētas kultūras centrs esot atteicis zāli, kur 6. decembrī gatavojies uzstāties “pretrunīgi vērtētais Aleksandra Aleksandrova vārdā nosauktais ansamblis”. Latvijā, kā vēstīja “LA”, Nacionālā apvienība nosūtījusi vēstuli ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam ar aicinājumu aizliegt Krievijas armijas dziesmu un deju ansambļa dalībnieku iebraukšanu Latvijā. NA uzskata, ka ansambļa koncerts Latvijai ir nevēlams. Arī pēc Rinkēviča domām, šāds koncerts vērtējams kā provokatīvs un nepieņemams. Jācer, ka tā patiesībā domā arī citas Saeimā pārstāvētās partijas, vienīgi atšķirībā no NA nav skaļi izziņojušas savu nostāju.

Īsa atkāpe vēsturē nr. 1. 1940./1941. gadā nupat kā okupētajā Latvijā vairākkārt viesojās Sarkankarogotais PSRS sarkanarmijas dziesmu un deju ansamblis A. Aleksandrova vadībā. Pirmo reizi tas ieradās jau 1940. gada jūlija pirmajās dienās, un tam sekoja citi kolektīvi, piemēram, Baltijas Sarkankaroga flotes dziesmu un deju ansamblis, par kura koncertu uz Valsts operas un baleta teātra skatuves presē ir vienīgi cildinošas atsauksmes.

Šķiet, ka rindā pie Baltā nama bija daudzi militāri kultūras kolektīvi, jo koncerti sekoja cits citam: Latvijā novietotās sarkanās armijas daļas, iepazīstinot rīdziniekus ar sarkanās armijas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu darbu un sasniegumiem, vakar (5.7.40.) bija rīkojušas plašu koncertu. Koncerta pro­grammu ievadīja literāri muzikāla montāža “Mūs ved biedrs Staļins pa Ļeņina ceļu”. Drīz pēc tam uzstājās arī Baltkrievijas kara apgabala dziesmu un deju ansamblis un vēl citi.

Nākamā gada sākumā Sarkankarogotais PSRS sarkanarmijas dziesmu un deju ansamblis atkal bija uz Latvijas PSR Operas un baleta teātra skatuves un, kā vēsta programma latviešu un krievu valodā, koncerts sākās ar trim nozīmīgām dziesmām, ko izpildīja koris un solisti: “Boļševiku partijas himna”, “Kazaku tautas domas par Staļinu” un “Dziesma par Vorošilovu”.

Īsa atkāpe vēsturē nr. 2. Pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā Helsinkos Senāta laukumā milzīgs ļaužu pūlis aizgrābts klausījās, kā Aleksandrova ansamblis uz īpaši šim notikumam uzbūvētās estrādes uzstājās kopā ar somu grupu “Leningad Cowboys”, kuras dalībnieku izskats un uzvedība krasi kontrastēja ar kaimiņzemes armijas ansambļa ārējo veidolu. Iespējams, ansamblis toreiz cīnījās ar finansiālām grūtībām, jo tas bija laiks, kad krievu kara veterāni ar pateicību pieņēma vāciešu sniegto humāno palīdzību.

Tomēr tas bija arī laiks, kad valdīja uzticības un labvēlības gaisotne un pārliecība, ka Krievija, pateikusi ardievas agresīvajai un asiņainajai pagātnei, nostājusies uz demokrātijas un kopīgo vērtību ceļa. Tagad aiz mūsu austrumu robežām domas mainījušās.

Šī pavisam viennozīmīgi vērtējamā ansambļa ierašanās Latvijā būtu īpatnējs mājiens, tāda kā pagātnes atmiņa, “déjà vu” sajūta – vismaz tai paaudzei, kam tagad ir 80+ gadu un liela dzīves pieredze. Protams, ministrs Rinkēvičs viens pats šajā situācijā neko nevar izdarīt, bet, apvienojot visu trīs Baltijas valstu spēkus, varbūt tomēr būtu iespējams nepakļaut mūsu tautas kārtējam pazemojumam.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. В СССР боялись песен Битлз , а теперь в “свободном” мире боятся песен из России. Как все перевернулось . И где теперь “СВОБОДА”?

 2. Вы хоть сами понимаете, что пишите)))))) Оккупанты поют и пляшут для оккупируемых))))

 3. Надеюсь прибалтийская армия при виде хора Александрова не соберется капитулировать со страху? Еще их кормить…

 4. Presē un interneta portālos pavīdējusi ziņa, ka Baltijas valstis pošas apciemot Krievijas armijas Aleksandra Aleksandrova vārdā nosauktais dziesmu un deju ansamblis.
  —————————————-
  Kad būs Latvijā jāsāk no PĀRBĪĻA apčurāties???
  Kāpēc būtu jāizliekas par …idiotiem? It kā nezinātu, ka uz mīļotās Latvijas skatuvēm VISU LAIKU uzstājas Krievijas teātri ar izrādēm, muzikālās grupas, humoristi …!
  Krievijā neviens NEAPČURĀJAS, kad tur pat veselu mēnesi pa plašajām ārēm braukā Latvijas grupa “Prāta vēstra” , kas dzied KRIEVU mēlē, kas pulcina PILNUS kultūras namus, brīvdabas estrādes un pat lielizmēra laukumus …

 5. Un piedevām Islāma valsts griezēju kvartetu!

 6. maukas vai kā tur bija Atbildēt

  Somu mīkstā vara – hesburgeri, ar sevišķi īpašām mērcītēm.

 7. Задворки Европы как всегда самые дремучие, и как всегда визжат громче всех на потеху своему господину.

 8. Дебилы, бля….

 9. Nu, nezinu, nezinu…

 10. Kopš kāda laika Žīgures kundzes publikācijas lasu ar zināmām bailēm.Neteikšu,ka šis patīkami pārsteidza,bet mūsu viedokļi atkal sakrita.

 11. Vakar( 5.7.40.) ļautiņi Latvijā vēl nezināja ,ka biedrs Staļins, mūs vezdams pa Ļeņina ceļu , lika nošaut visus biedra Ļeņina līdzgaitniekus.Boļševiki pašlaik krievijā nav modē un boļševiku partijas himnu kara ansamblis nedziedās,bet ārlietu ministram arī šajā situācijā droši vien visvairāk rūp geju tiesības.

 12. Einars Repše:”Kā var nesolīt?!”

 13. Un arī IMIGRANTUS NĒ !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pārāk zaļas… un skābas…

Pēc “ABLV Bank” nedienām arī citas Latvijas komercbankas, kuru klientu vidū ir daudz nerezidentu, iespējams, bažījoties par ASV reakciju, mēģina atteikties no operācijām ar ASV dolāriem. Rietumu banka pagājšnedēļ noteica, ka norēķinu kontu apkalpošanas bāzes valūta būs eiro, nevis ASV dolāri. Šonedēļ AS “Meridian Trade Bank” paziņoja, ka plāno pāriet uz eiro kā pamata valūtu un ASV dolāriem nosaka depozītu likmi 0%. Arī nelielā “LPB Bank” nolēmusi, ka turpmāk termiņnoguldījumi tiks pieņemti un pagarināti tikai eiro valūtā. Pēc pēdējā mēneša laikā paustajiem ASV brīdinājumiem Latvijai mūsu valsts amatpersonas secinājušas, ka riskanto ārvalstu klientu naudas apjomiem Latvijas bankās jāsamazinās daudz straujāk. Bankām esot jāveido citādi biznesa modeļi vai arī jāliek punkts savam biznesam.

Vai Latvijas prezidentam jāapsveic Putins ar ievēlēšanu amatā?
Draugiem Facebook Twitter Google+