×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Maigie kaķi… dusmojas? (2)

eksots_2128

Par dzīvnieku šķirni parasti ir izveidojies kopējs priekšstats. Piemēram, Persijas kaķus uzskata par ļoti mierīgiem un nosvērtiem minčiem. Diemžēl nākas dzirdēt arī pretējas domas. Kāpēc?

 

Situācijas

Pēdējā laikā dažādu apstākļu dēļ jaunas mājvietas meklē arī tādi dižciltīgi minči kā persieši un eksotiskie. Taču jaunos saimniekus izbrīna šo skaisto dzīvnieku nedraudzīgā un reizumis pat dusmīgā daba. Ilggadējas šo šķirņu audzētājas Vineta un Linda Svikšas skaidro, ka persieši un to izskata un rakstura līdzinieki eksoti ģenētiski ir izteikti labestīgi, mīlīgi, bez mazākajām neapmierinātības vai dusmu un agresijas pazīmēm. Ne velti tos mēdz dēvēt par dīvāna spilveniem! Linda uzsver, ka viņai vairāk nekā 15 gadu ilgajā praksē nav bijis neviena nikna persieša vai eksota. Turklāt audzētājas savus kaķus ved uz starptautiskām izstādēm, un tie ļoti labi iejūtas svešās vietās, piemēram, viesnīcās un izstāžu zālēs. Esot arī iegādāti pieauguši minči no ārzemju audzētavām un pat tie pie jaunās dzīves Latvijā pieraduši ļoti ātri.

 

Agresīvo raksturu varbūt varētu izskaidrot ar to, ka kaķis nāk no kādas apšaubāmas audzētavas.

 

Agresīvo raksturu varbūt varētu izskaidrot ar to, ka kaķis nāk no kādas apšaubāmas audzētavas. Ja vaislas darbā neizmanto kvalitatīvus tīršķirnes dzīvniekus ar nosvērtu psihi, nevar gaidīt, ka to pēcnācēji atbildīs šķirnes standartam – būs mīlīgi, draudzīgi un rotaļīgi. Turklāt situācija, ka persieti izmet uz ielas vai aiznes uz klīniku eitanāzēt, būtībā nav pieļaujama, tāpēc katrs godprātīgs audzētājs nākamajiem īpašniekiem piekodina viņu atkal uzmeklēt, ja rodas apstākļi, kad kaķim nepieciešama jauna mājvieta.

 

Ieteikumi

Paņemot ģimenē pieaugušu persieti vai eksotu, ir jārēķinās – dzīvnieks izrauts no ierastas vides, nav zināms, kādos apstākļos turēts iepriekš. Tādēļ var būt nobijies un nesaprast, kas tagad notiek. Abas šķirnes ir mājas kaķi, kas ļoti pieķeras savai mājvietai un saimniekiem, jaunie apstākļi tiem rada lielu stresu. Tādēļ vislabāk ienācēju pirmajā laikā turēt atsevišķā telpā, lai aprod ar nelielu teritoriju, vēlāk pakāpeniski pieradinot pie visas pieejamās dzīvojamās platības. Pašiem vēlams netrokšņot un, ņemot vērā, ka kaķim mīlestība iet caur vēderu, papildus labai sausajai barības piedāvāt arī kādu našķi. Gardumu izvēle katram dzīvniekam ir individuāla, tāpēc izmēģiniet konservus vai speciālās desiņas, protams, nelielās porcijās. Iespējams, drīz mājās būs pilnīga saskaņa!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+