×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. maijs, 2014
Drukāt

Maijā Krievijas lidaparāti Latvijas robežai pietuvojušies desmit reizes (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Piektdien, 30.maijā, NATO patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatējušas septiņas Krievijas armijas transporta lidmašīnas, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Nacionālo bruņoto spēku sniegtā un aģentūras LETA apkopotā informācija liecina, ka maijā dažāda tipa Krievijas armijas lidaparāti pie Latvijas robežas konstatēti desmit reizes.

Vakar pie Latvijas robežas pietuvojušās sešas “Il-76” un viena “An-26” markas lidmašīna. Tā ir pirmā reize pēc ilgāka pārtraukuma, kad pie robežas vienā dienā fiksēts tik daudz lidmašīnu. Parasti Krievijas lidmašīnas lidinājušās mazākā skaitā.

Šonedēļ ziņu aģentūrai ITAR-TASS augsta ranga avots Krievijas Gaisa kara spēku galvenajā štābā paziņojis, ka Krievijas Gaisa kara spēki pastiprinās Baltijas valstu gaisa telpas izlūkošanu, ja tajā sāksies plaša mēroga NATO kaujas lidmašīnu lidojumi. Saskaņā ar Latvijas Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas sniegto informāciju 27. un 28.maijā NATO Gaisa spēku pavēlniecība Ramšteinā rīkoja jau 18.treniņlidojumus Baltijas valstu gaisa telpā.

Trīs “Il-76” pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatētas arī 28. un 27.maijā. 24.maijā NATO patruļlidmašīnas piefiksēja radioelektroniskās izlūkošanas lidmašīnu “Il-20”. Arī 19., 20. un 22.maijā šī tipa lidmašīna tika konstatēta pie Latvijas robežas. Savukārt 21.maijā pie Latvijas robežas konstatēta lidmašīna “Il-76”.

Pirms tam NATO patruļlidmašīnas Krievijas armijas lidmašīnas konstatēja 15.maijā, kad virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas lidoja divi Krievijas iznīcinātāji “Su-27″.

Savukārt 14.maijā NATO patruļlidmašīnas Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā identificējušas lidojumu veikušu Krievijas armijas helikopteru ”Ka-27”. Tā bija pirmā reize pēdējos gados, kad Latvijas robežas tuvumā lidojis kaimiņvalsts armijas helikopters.

Ukrainas krīzes laikā NATO patruļlidmašīnas februārī virs Baltijas jūras pie Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem vairākas reizes tika konstatējušas Krievijas armijas lidmašīnas. Konstatēta gan transportlidmašīna “An-12”, iznīcinātāji “Su-24” un “Su-27”, gan arī “Il-20”. Krievijas lidaparāti konstatēti arī aprīļa vidū un martā.

Krievijas lidmašīnas parasti pārvietojas bez ieslēgta automātiskā atbildētāja, bez lidojuma plāna un neatbild uz civilās gaisa telpas kontroles radiosakariem.

Latvijas Aizsardzības ministrija jau februāra beigās paziņoja, ka Krievijas bruņoto spēku lidojumi pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas ir konstatēti pietiekami regulāri un to aktivitāte ir augusi pēdējo piecu gadu laikā.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainai piederošajā Krimas pussalā, NATO valstis Baltijas valstu gaisa telpā patrulējošo lidaparātu skaitu palielināja. Patlaban Baltijas valstu gaisa telpā patrulē kopumā 12 iznīcinātāji – četri no Polijas, četri no Lielbritānijas un četri no Dānijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ko var izdarit An2-iet uz taranu?

  2. ar kādām tiesībām viņus drīkst notriekt,vini nav šķērsojuši Latvijas robēžu.Bet izrādās ka jau ieraugot vien tās lidmašīnas dažiem ,tā saucamajiem ,kara ministriem ir bikses pilnas.Lai ieved vairāk amerikāņu karavīru,lidos vairāk.

  3. kara ministram tados gadijumos dot komandu AN-2 notriekt zeme tos nekaunas visadus IL-76 un citus.

  4. sveiciens Latvijas izzadzējiem un izmerdētājiem Atbildēt

    Zviedreļu augļojošie plukatas turpina izmerdet Baltijas valstis, un tā kā skandosalašņas apzinas, ka sods ir tuvu un būs bargs(genocīds paliekgenocīds, lai kādā formā realizets), tie papildus Pentagopņikiem pūlas paniski kaukt “krievi nāk!”:)) Kāpēc lai Krievija tai Eiropai bruktu virsū caur izzagto un izmirstošo Latviju ar 41 000 000 000 iestāstītiem parādiem ļautiņiem, nevis bagāto Somiju, Zviedriju, vai uzreiz caur Norvēģiju ?:))

Draugiem Facebook Twitter Google+