×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Maijā Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos trīs jauni iestudējumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Leļļu teātrī norit spraigs mēģinājumu process, lai jau pēc mēneša savus skatītājus priecētu ar šīs sezonas pēdējiem trīs jauniestudējumiem, informēja teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Anda Dzenīte.

Latviešu trupā ar režisoru Ģirtu Šoli top izrāde “Pēdu dzinējs Caps”, savukārt krievu trupā ar režisoru Edgaru Niklasonu top “Gulivera ceļojumi”, bet režisore Laila Kirmuška iestudē izrādi “Kur ņemt vienu apkampienu?”.

Režisors Šolis patlaban uz teātra Lielās zāles skatuvei iestudē darbu “Pēdu dzinējs Caps”, kura bāzi veido piecas pagājušā gadsimta 70.-80.gados uzņemtas leļļu animācijas filmas par izmeklētāju Capu. Animācijas filmu galvenais varonis daudziem palicis atmiņā ar sev raksturīgo aktiera Edgara Liepiņa balsi.

Kā stāstīja izrādes režisors, viņa iecere ir nevis kopēt esošās animācijas filmas, bet gan izveidot mūsdienīgu, komisku Capa “pilnmetrāžas” versiju – gaumīgu, asprātīgu, mūsdienīgu izrādi bērniem un jauniešiem par pašmāju “superaģentu”. Režisora radošie domubiedri izrādes veidošanā ir māksliniece Velta Emīlija Platupe, scenogrāfs Reinis Pētersons un komponists Edgars Mākens.

Izrāde “Pēdu dzinējs Caps” pirmizrādi piedzīvos 15. maijā, kad pirmizrādi piedzīvos arī krievu trupas jauniestudējums “Gulivera ceļojumi”, ko iestudē jaunais režisors un dramaturgs Niklasons. Īru rakstnieka, satīriķa Džonatana Svifta darbs “Gulivera ceļojumi” iedvesmojis Niklasonu radīt savu oriģināllugu, kam par pamatu izmantotas divas no Svifta romāna daļām – “Gulivers Liliputu zemē” un “Gulivers Milžu zemē”. Lai gan romāns ir idejiski sarežģīts un tā tēmas nebūt nav bērnišķīgas, populārās pirmās daļas dēļ to bieži dēvē par bērnu literatūru.

Saskaņā ar režisora ieceri izrāde “Gulivera ceļojumi” ļaus mazajiem skatītājiem saprast, ka arī ar pieaugušajiem var notikt amizantas un neparedzamas situācijas, no kurām šķietami nav iespējams rast izeju. Izrādes veidotāji ir arī māksliniece un scenogrāfe Sintija Jēkabsone, animatore Lizete Murovska un mūzikas autors Kaspars Niklasons.

Savukārt maija pēdējā svētdienā, 29. maijā, pirmizrādi piedzīvos šīs sezonas pēdējais jauniestudējums – Kirmuškas veidotais sirsnīgais Deivida Mellinga stāsts par lācēnu Duglasu “Kur ņemt vienu apkampienu?”. Iestudējums latviešu valodā ir teātra repertuārā jau kopš 2015.gada, savukārt krievu trupas aktieru Lilijas Sūnas, Jūlijas Meščerjakovas un Aleksandra Jonova izpildījumā tas būs skatāms maija beigās.

Biļetes uz pirmizrādēm, kā arī turpmākajām izrādēm iepriekšpārdošanā nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā “bilesuparadize.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+