Mobilā versija
+7.2°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
2. maijs, 2015
Drukāt

Maija pirmajā dienā Latvijā dzēsti 30 kūlas ugunsgrēki

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Aizvadītajā brīvdienā, 1.maijā, Latvijā reģistrēti 30 kūlas ugunsgrēki, bet vienu reizi dedzis arī mežs, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Līdz ar to šogad kopumā valstī reģistrēti jau 2633 kūlas ugunsgrēki. Turpretim pērn visa gada laikā Latvijā tika reģistrēti 4187 kūlas ugunsgrēki.

Ņemot vērā to, ka patlaban pļavas un lauki jau daudzviet sākuši zaļot, īpaši lielās platībās kūlas ugunsgrēki vairs neizplatās.

VUGD atgādina, ka sausās zāles dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas, kā arī cieš un pat iet bojā cilvēki. Šī sērga arī nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+