Foto – AFP/LETA

Maijā reģistrēts straujākais mazumtirdzniecības pieaugums šogad 0

Kopējie mazumtirdzniecības apjomi Latvijā šā gada maijā gada griezumā pieauga par 3,8%, tādejādi uzrādot straujāko kāpumu šogad. Mazumtirdzniecības pieaugums reģistrēts arī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – par 1%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115
Lasīt citas ziņas

Jau otro mēnesi pēc kārtas pozitīvu izaugsmi uzrāda mazumtirdzniecība pārtikas veikalos, maijā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, pieaugot par 2,4%. Tajā skaitā tirdzniecība nespecializētajos pārtikas produktu veikalos palielinājās par 0,8%, kamēr pārtikas un dzērienu mazumtirdzniecība specializētajos veikalos pieauga par 38,7%. Sagaidāms, ka iepriekš novērotais kopējais pārtikas tirdzniecības kritums, kas ilga deviņus mēnešus, ir beidzies un turpmāk būs mērens apgrozījuma pieaugums.

Savukārt spēcīgāku izaugsmi uzrādīja nepārtikas preču mazumtirdzniecība, šā gada maijā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada maiju šīs kategorijas pārdošanas apjomiem pieaugot par 4,8%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp straujāk augošajām nepārtikas preču grupām apgrozījuma pieauguma ziņā ierindojas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecība (+34,4%), kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecība (+18,2%), mājsaimniecības elektropreču un mājsaimniecības piederumu mazumtirdzniecība (+20,5% un +9,7% attiecīgi), metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecība (8,5%). Taču salīdzinoši vājš apgrozījuma pieaugums maijā tika fiksēts auto degvielas mazumtirdzniecībā (+1,4%). Tādējādi, no kopējā nepārtikas preču apgrozījuma izslēdzot auto degvielas mazumtirdzniecību, apgrozījuma pieaugums ar nepārtikas precēm maijā bija pieaudzis pat par 5,8%.