Sports
Ziemas sports

Maija sākumā dienasgaismu ieraudzīs grāmata “DUKURI. Ledus karaļi dzīvē”0


Dukuru ģimene – Martins, Dainis un Tomass.
Dukuru ģimene – Martins, Dainis un Tomass.
Foto: Juris Kalniņš

Izdevniecība “Latvijas Mediji” maija sākumā laidīs klajā grāmatu “DUKURI. Ledus karaļi dzīvē”, kas būs stāsts par slaveno un titulēto skeletonistu Dukuru ģimeni.

Grāmata stāstīs par Dukuru ģimenes piedzīvojumiem, kas noris vienlaikus ar spilgtākajiem notikumiem Latvijas sporta vēstures lapaspusēs. Tās autors ir žurnāla “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons.

Grāmata ir par krietnu latviešu ģimeni un vienlaikus – jauna sporta veida ienākšanu Latvijā. Sporta veida, par kuru varbūt kāds pasmīnēs, bet kas pēdējo desmit gadu laikā mums nesis tik daudz saviļņojuma un starptautiski skanīgu titulu kā neviens cits.

Taču stāsts nav tikai par sportu, jo Dukuri ir arī ģimene. Stipra un tāda, kurai gribētos līdzināties. Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls ‒ kā kāpiens kalnā. Ar kalnu Dukuriem ir īpašas attiecības – viņi ir daļa arī no Latvijas un Siguldas vēstures, kur Gaujas senlejā ir tapusi Siguldas bobsleja trase, kas kaldinājusi vairākus čempionus. Un tas vienmēr ir trases vai ambīciju kalns, kas mūsu ledus karaļiem dāvājis medaļas un panākumus arī citās valstīs.

Grāmatas “DUKURI. Ledus karaļi dzīvē” vāks.
Publicitātes foto

“Šopavasar aprit desmit gadu, kopš sākām iepazīt Dukurus tik varenus, cik viņi spēj būt. Desmit gadu kopš pagrieziena punkta, kad pavisam parasts tapetes atgriezums Siguldas trases direktora kabinetā pārtapa par izcilības memorandu, kas kopš tā brīža desmitiem reižu visdažādākajos pasaules nostūros licis skanēt Latvijas himnai un atnesis mūsu valstij 24 medaļas augstākā ranga Eiropas, pasaules un olimpiskajos startos. Tas ir ilgs periods, un visu šo laiku Martins un Tomass bijuši tur, pašā augšā,” norāda grāmatas autors Ingmārs Jurisons.

“Dukuru ēra – kurš gan iebildīs! Jā, ar puniem, neveiksmēm un sāpīgiem fiasko, taču kopaina neļaus samelot – pasaules skeletonā tā ir bijusi Dukuru ēra. Un tā vēl nav beigusies. Martins vēl nav gatavs ļaut tai beigties. Un, ļoti iespējams, šobrīd raksta šī stāsta spožāko nodaļu. Taču tā būs jau cita grāmata.”

Grāmatā būs plašs fotogrāfiju klāsts – no Dukuru bērnības līdz aktuālākajām uzvarām Pasaules kausā, kā arī ģimenes koks, kura saknes sniedzas līdz pat 18. gadsimtam.

Grāmatas “DUKURI. Ledus karaļi dzīvē” atvēršanas svētki notiks 8. maijā plkst. 13 simboliskā vietā – Latvijas Nacionālās bibliotēkas jeb Gaismas pils pašā augstākajā vietā – zālē “Kore”.

Saistītie raksti

M.Dukurs ir seškārtējs pasaules čempions skeletonā un seškārtējs Pasaules kausa ieguvējs, kā arī desmit gadus pēc kārtas triumfējis Eiropas meistarsacīkstēs. Tāpat viņa kontā ir divas olimpisko spēļu sudraba godalgas.

Savukārt T.Dukurs ir 2016.gada Eiropas čempions, titulu izcīnot kopā ar brāli. Viņa krājumā ir arī vairākas medaļas Eiropas čempionātos, pasaules čempionātā un Pasaules kausa ieskaitēs.

LA.lv