Dabā

Maija sākumu sola vēsāku par aizvadītās nedēļas nogali 16

Foto – LETA

Maija sākumā būs ievērojami vēsāks laiks, salīdzinot ar vasarīgi siltajiem laika apstākļiem aizvadītās nedēļas nogalē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā pieejamā informācija.

Kā norāda sinoptiķi, šī gada pavasaris jau vairākas reizes ir nesis siltāku periodu, kam atkal seko vēsāks. Tas turpināsies aprīļa pēdējās dienās un maija sākumā – vēl otrdiena būs silta, kad dienas laikā saulē gaiss iesils līdz +18…+23 grādiem, tikai piekrastē būs nedaudz vēsāk.

Savukārt jau trešdien vējš sāks pūst no ziemeļiem, un +20 grādu atzīmi termometra stabiņš sasniegs tikai Latvijas dienvidu rajonos. Arī naktīs atsevišķos rajonos vēl aizvien saglabāsies salnas – pirms saullēkta termometra stabiņš noslīdēs zem 0 grādu atzīmes.

1. maijā debesis būs mākoņainākas, diena vējaināka, gaidāms arī neliels, īslaicīgs lietus, bet gaisa temperatūra gaidāma no +9…+14 grādiem ziemeļu rajonos līdz +15…+20 dienvidos.

Turpmākajās dienās saglabāsies ziemeļu virziena vējš, tas nebūs stiprs, tomēr veicinās auksta gaisa ieplūšanu mūsu reģionā – pat dienas laikā gaiss iesils vien līdz +8…+13 grādiem, bet naktī uz 3. maiju atkal Latvijā teritorijas lielākajā daļā ir gaidāma salnas, tikai piekrastes rajonos temperatūra turēsies virs 0 grādiem.

Atsevišķās dienās gaidāmi arī nelieli nokrišņi, tomēr to intensitāte būs maza, un ļoti augsto ugunsbīstamību, kas valda teritorijas lielākajā daļā, tie būtiski nemazinās.

LA.lv