Latvijā
Sabiedrība

Maija Tabaka, Jānis Erenštreits…sešas izcilas personības saņems MK balvu 0

Foto- LETA, kolāža – la.lv

Ceturtdien, 16.novembrī, Dzintaru koncertzālē (Jūrmalā) tiks sveikti šā gada Ministru kabineta balvas laureāti, kas ar savu neatlaidīgu un mērķtiecīgu darbu devušas ieguldījumu Latvijas valsts attīstībā, saimnieciskajā vai sabiedriskajā darbībā, informē Ministru kabineta preses sekretāre Sabīne Spurķe.

Šogad valdība atbalstīja Ministru kabineta balvas piešķiršanu sešām izcilām personībām – Lauku atbalsta dienesta direktorei Annai Vītolai-Helvigai, gleznotājai Maijai Norai-Tabakai, Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģentam, Rīgas Doma kora skolas ilggadējam direktoram, zēnu koru kustības iniciatoram Jānim Erenštreitam, VSIA “Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca” Mugurkaula un locītavu ķirurģijas centra virsārstam traumatologam ortopēdam Normundam Pavlovam, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidentam Vitālijam Gavrilovam un Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķim bioloģijas doktoram Arvīdam Barševskim.

Ministru kabineta balvas laureāti svinīgā ceremonijā saņems Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā. Koncerta daļā skatītājus priecēs orķestris “Sinfonietta Rīga”, Jūrmalas vidusskolas un Jūrmalas mūzikas vidusskolas jaunie talanti Jevgēnijs Otrosko un Aleksandra Pavļičenko, kā arī soprāns Annija Putniņa.

Ministru kabineta balvas vēsture. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Ministru kabineta balvu iedibināja 1995. gadā, simboliski atjaunojot Tēvzemes balvu, kuru 1937. gadā dibināja prezidents Kārlis Ulmanis.

Ministru kabineta balva jau vēsturiski ir bijusi valdības augstākais apbalvojums par nozīmīgiem darbiem vai nopelniem Latvijas valsts attīstībā. Balvu ir saņēmuši Latvijas rakstnieki, mākslinieki un sabiedriskie darbinieki, to skaitā, latviešu literāte Aspazija, dzejnieks Vilis Plūdonis, tēlnieks Kārlis Zāle, gleznotājs Vilhelms Purvītis, komponists Jāzeps Vītols, valodnieks Jānis Endzelīns, folklorists Pēteris Šmits, dzejnieki Ziedonis un Ojārs Vācietis, rakstnieks Andrejs Upītis, dzejniece Mirdza Ķempe un daudzi citi.

LA.lv