×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Maija vidū ar vērienu atzīmēs Valsts valodas dienu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latviešu valodniecības pamatlicēja Jura Alunāna dzimšanas dienā otrdien, 13.maijā, jau ceturto reizi visā Latvijā tiks atzīmēta Rakstniecības un mūzikas muzeja aizsāktā Valsts valodas diena, informēja muzeja pārstāve Lauma Bērza.

“Tikpat dažādi kā valoda, ko dzird runājam Kandavā, Rīgā vai Piebalgā, sagaidāmi arī svētku notikumi,” sola Bērza, norādot, ka šajā dienā skolās, muzejos, bibliotēkās, laukumos, pilskalnā un pat zem dižozola skanēs dzeja un dziesmas, notiks konkursi, orientēšanās sacensības un improvizētas teātra izrādes.

Tārgales pamatskolā varēs mācīties rakstīt “pa ventiskam”. Koknesieši radīs jaunvārdus – alternatīvas vārdiem “spīkers”, “burgers” un  “premjers”. Džūkstes pasaku muzejā locīs mēles vietējā dialektā, bet Jelgavā spēlēs teātri, saucot lietas senvārdos. Savukārt “Rīgas Centrāltirgū” uz vienas skatuves kāps jaunie dzejnieki un repa mākslinieki.

Valsts valodas dienas sauklis šogad būs Alunāna rindas “Nav jāskatās arvien tik grāmatā!/Uz tirgus skan ar daža gudrība”.

Pilnu notikumu klāstu vari iepazīt Valsts valodas dienas svinību kartē.

Pasākumu organizē Rakstniecības un mūzikas muzejs, Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre”, Krišjāņa Barona muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

Alunans

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+