Apbrīno

Maikls Kītons: Holivudā vajag vairāk sieviešu dzimuma režisoru 16

Foto – Leta/AFP

Amerikāņu aktieris Maikls Kītons Teluraidas kinofestivālā izteicies, ka Holivudā vajagot vairāk sieviešu dzimuma režisoru, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

“Oskarotās” kinolentes “Birdman” (“Putncilvēks”) aktieris piedalījās paneļdiskusijā par sieviešu nozīmīgumu režijā, kurā starp runātājiem bija arī aktrises Merila Strīpa un Reičela Makadamsa. Viņš izteicās, ka pasaules kino industrija daudz iegūtu, ja tajā būtu vairāk sieviešu dzimuma režisoru.

“Es tikko biju izlasījis scenāriju. Tas bija asprātīgs, interesants un atbilda žanram,” teica Kītons. “Tajā atspoguļotas attiecības starp sievieti un vīrieti. Mans pirmais jautājums bija, vai ir iespējams piesaistīt sieviešu dzimuma režisori? Man bija sajūta, ka sieviete ar to tiktu galā labāk. Es to nesaku politkorektuma vārdā, jo darbs jāiegūst labākajam kandidātam.”

Kītons festivālā ieradies prezentēt drāmu “Spotlight”, kurā viņš spēlē žurnālistu Volteru Robinsonu. Filmā stāstīts par laikraksta “The Boston Globe” rakstiem, kuri atspoguļo pedofiliju katoļu garīdzniecībā.

Strīpa jaunajā filmā “Suffragette” (“Sufražiste”) atveido sieviešu tiesību aktīvisti Emelīnu Pankhērstu. Strīpas loma ir neliela, taču filmai ļoti nozīmīga. “Sievietes gribēja iegūt balsstiesības, lai mainītu savu dzīvi. Tagad, kad mums ir balsstiesības, mēs tās izniekojam,” norāda Strīpa. “Mēs neapzināmies, ka joprojām varam mainīt savu dzīvi.”

LA.lv