×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Mailītis: Rīgai 2014 pietrūka paliekošu vizuālo projektu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Peldošā galerija "Noass"

Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai pietrūka paliekošu vizuālo projektu, vērtējot galvaspilsētas vizuālo tēlu šajā nozīmīgajā gadā, aģentūrai LETA sacīja 25. Vispārējo latviešu Dziesmu un 15. Deju svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis.

Pēc viņa domām, vizuālie jautājumi kopumā varēja tikt risināti labāk un pie tiem varēja vairāk piestrādāt, bet patlaban ir “piecdesmit uz piecdesmit”.

“Rīgā neradās objekti, kas būtu iespaidīgi vai būtu tā vērti, lai kļūtu par procesa trupinājumu, piemēram, liela mēra performances un instalācijas pasaules mērogā. Gan Laikmetīgās mākslas muzeju, gan koncertzāli varēja prezentēt kā aktualitāti. Piemēram, par Laikmetīgās mākslas muzeju runājot, varēja sekot peldošās galerijas “Noass” paraugam un izveidot milzīgu telpu, kas atrastos, piemēram, uz kuģa. Un Laikmetīgās mākslas muzeja telpas veidošana būtu vienlaikus performance un pilsētas sastāvdaļa,” stāstīja Mailītis, piebilstot, ka jādomā arī par mobilāku laikmetīgās mākslas darbu transportēšanu.

“Ja paskatās, kā vizuālie jautājumi tiek risināti citviet pasaulē un arī tepat Eiropā, Rīgā tā nenotika. Runājot par laikmetīgo mākslu un par pilsētas noformējumu, kaut kas jau bija, bet objektiem pietrūka tālejošu sapņu realizācijas,” uzskata mākslinieks.

Viņš norādīja, ka būtu vajadzējis radīt ko paliekošu. “Transformējamu, bet nenojaucamu,” skaidroja Mailītis.

Pēc viņa domām, Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads kopumā gan ir izdevies. “Man netraucēja, ka Rīgā notiek šie daudzie pasākumi. Man pašam sajūta, ka pasākums izdevies, ir tad, ja tas man netraucē. Jo tas ir daudz,” smejoties bilda mākslinieks.

Kā ziņots, nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, vērtējot paveikto, norādījusi, ka Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā iecerētais izdarīts kvalitatīvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Rīga 2014″ vadītāja Diāna Čivle, vērtējot paveikto, norādījusi, ka Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā iecerētais izdarīts kvalitatīvi.
    Kvalitatīvi ir naudiņa iepludināta maciņos… Paskatieties, kāda Rīga izskatās! Kauns!

    Pat Kultūras ministrijai vārti nolupuši… Kauns skatīties. Bet tas taču ir centrs!!! Tad kāds ir Ķengarags u.c. vietas?

Draugiem Facebook Twitter Google+