×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. septembris, 2012
Drukāt

Maina attieksmi par sportistu prēmēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Paralimpisko spēļu zelta medaļas ieguvējs Aigars Apinis, iespējams, saņems tikpat lielu valsts prēmiju kā zelta medaļas ieguvējs Londonas olimpiskajās spēlēs – BMX braucējs Māris Štrombergs – 100 tūkstošus latu.

 

Vairāki ministri vakar valdības sēdē nonākuši pie secinājuma, ka pašlaik spēkā esošie noteikumi ir diskriminējoši, jo tie paredz, ka sportisti ar īpašām vajadzībām par izciliem sasniegumiem sportā saņem uz pusi mazākas prēmijas nekā citi sportisti. Paralimpiešu sasniegumi ir vismaz tikpat vērtīgi kā olimpiešu, tāpēc jau nākamajā nedēļā valdība lems par to maiņu, lai naudas prēmijas tiktu samērotas, pavēstīja premjera pienākumu izpildītāja un labklājības ministre Ilze Viņķele. “A. Apinim par paralimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu lodes grūšanā saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem pienāktos līdz 50 tūkstošiem latu, bet jātniekam Rihardam Snikum par ceturto vietu – līdz 10,8 tūkstošiem latu.

Astoņi Londonas paralimpisko spēļu dalībnieki – Aigars Apinis, Rihards Snikus, Taiga Kantāne, Liene Gruzīte, Jānis Plotnieks, Dmitrijs Silovs, Edgars Kļaviņš un Andis Ozolnieks – Rīgas lidostā tika svinīgi sagaidīti pirmdienas vēlā vakarā.

Trīs paralimpieši saņems arī Rīgas domes naudas balvas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+