×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Mainās laikraksta “Vesti Segodņa” vadība, bet ne ideoloģija

Foto - LETAFoto - LETA

Žurnālists Igors Meidens pie saviem darbiem fotogrāfiju izstādes "Piedzīvojumu maģija" atklāšanā 2013. gada 7. martā

Latvijā iznākošā kriev­valdodīgā laikraksta “Vesti Segodņa” vadībā notikušas pārmaiņas – galvenā redaktora amatu atstājis Pāvels Kirilovs, un viņa vietā iecelts žurnālists Igors Meidens.

P. Kirilovs Saeimas vēlēšanās kandidēja no Tatjanas Ždanokas vadītās Latvijas Krievu savienības saraksta, un arī avīzes slejās šim politiskajam spēkam bija jūtams atbalsts, tomēr mazticams, ka avīzes politiskajā nostājā gaidāmas kādas būtiska pārmaiņas.

Pagājušonedēļ P. Kirilovs “Vesti” redakcijas slejā rakstīja, ka tas esot pēdējais avīzes numurs, kurš iznāk viņa vadībā, un laikrakstu pamet arī ilggadējie darbinieki Konstantīns Gaivoronskis un Natālija Sevidova. “Tā ir sanācis un tas noticis ne pēc apstākļiem, kas būtu atkarīgi no mums. Tā ir nostājušās zvaigznes, izliktas kārtis vai arī domino kauliņi,” tā P. Kirilovs apraksta pārmaiņas, nobeidzot savu rakstiņu ar piezīmi “Pieredzējis redaktors meklē darbu”. Jau pirmdienas numurā lasītājus laikraksta pirmajā lapā uzrunāja jaunais galvenais redaktors Igors Meidens. Viņš rakstīja, ka par izdevniecības nama “Vesti” galveno redaktoru kļuvis žurnālists Sergejs Storčevojs un darbu sāk jauna laikraksta vadība – par I. Meidena vietnieku iecelts Sergejs Tiščenko. I. Meidens sola, ka darbā tiek paturēts līdzšinējais autoru kolektīvs un durvis ir atvērtas jauniem žurnālistiem. Avīze turpmāk vairāk interesēšoties par ierindas pilsoņu dzīvi. Par politisko nostāju no I. Meidena rakstītā uzzinām maz.

Jautāju, kā pārmaiņas “Vesti Segodņa” vadībā vērtē publicists Igors Vatoļins, kurš kādreiz strādājis laikrakstā “Čas” (to savulaik apvienoja ar “Vesti Segodņa”), bet tagad ir Eiropas krievu iniciatīvas līderis. “Notiekošais man atgādina personāliju cīņu, nevis idejisku uzstādījumu konfrontāciju. Kirilovs savās nostādnēs baudīja izdevniecības vadības lojalitāti,” uzskata I. Vatoļins, kurš arī pieļauj, ka pārmaiņas laikraksta vadībā, iespējams, notikušas, jo kāds nav bijis apmierināts ar atalgojumu. Jau 2013. gada augustā pastāvēja risks, ka “Vesti” varētu neiznākt, jo īpašnieki laikraksta darbiniekiem neesot samaksājuši algas. Toreiz savā profilā sociālajā tīklā “Facebook” laikraksta žurnāliste Elīna Čujanova rakstīja: “Dzīvojam stresā jau gadu. Pelnām slimības. Ar savām algām kreditējam miljonārus. Kā vārdā? Lai viņi, izspēlējot savas shēmas, vienkārši novestu izdevumu līdz bankrotam? Bizness krievu stilā!”

I. Vatoļinam esot pārsteigums, ka tieši I. Meidens iecelts par laikraksta galveno redaktoru, jo viņš esot vienkāršs ierindas žurnālists, taču lielāka pieredze ir jaunajam vietniekam Sergejam Tiščenko. “Nedomāju, ka ideoloģiskie uzstādījumi mainīsies. Laikraksts turpinās kalpot savai auditorijai, kas lielākoties ir gados vecāki cilvēki. Jaunieši laikrakstu pirks tikai tad, ja būs kas īpašs,” uzskata I. Vatoļins, kurš laikraksta politikā vēlētos redzēt arī eiropeisku nostāju.

Latvijas Universitātes profesors politiskajā komunikācijā Ojārs Skudra atgādina, ka P. Kirilovs ir kandidējis no Latvijas Krievu savienības (LKS) saraksta, un pieļauj, ka līdz ar redakcijas vadības maiņu laikraksta politikā būs vērojama atsvešināšanās no LKS idejām un tiks ieturēta līnija, kas raksturīga partijai “Saskaņa”. “Līdz šim “Vesti” īstenojusi politiku, kas ir izteikti prokrieviska un darbojusies “putinisma” un “krievu pasaules” koncepta izpratnē, taču tas darīts tā, lai laikrakstam nebūtu pretrunu ar Latvijas tiesībsargājošām iestādēm,” laikraksta darbību vērtēja O. Skudra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+