×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Mainīgā pasaule abstraktās formās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Pop-Up” Mākslas galerijā t/c “Galleria Riga” līdz 7. oktobrim skatāma Annas Silabramas personālizstāde “Mainīgās pasaules tēli”. Tajā – pēdējos sešos gados tapušie darbi, kas atspoguļo mākslinieces pārdzīvotos un piefiksētos mainīgās dzīves notikumus un iespaidus abstraktā formā.

“Abstrakcija mani vilina jau gadiem ilgi, jo tā nekad neuzbāžas ar savu vērtējumu un neuzspiež skatītājam savu viedokli, paverot interpretācijai brīvu telpu. Tajā pašā laikā tā prasa no skatītāja arī zināmu devu jūtīguma, ļaušanos, intuitīvu skatīšanos, līdzpārdzīvojumu. Abstraktā māksla nav jāsaprot, bet gan jāļauj tai sevi aizkustināt, ievibrēt un iedvesmot, un tā, manuprāt, arī ir viena no brīnišķīgākajām sajūtām, ko spēj sniegt mākslas darbs. Tieši tādēļ savās gleznās cenšos notvert netveramo – vārdiem neaprakstāmus laicīgās dzīves mirkļus,” atklāj māksliniece un piebilst, ka abstraktā māksla apelē pie viegli un vienkārši uztveramām formām jeb pirmformām, kurās atklājas mākslas būtība. “Formāli tā ir bezpriekšmetiska, tai nav saistības ar reāliem tēliem. Taču es uzskatu, ka nekas nevar rasties no nekā, mākslinieks atrodas reālajā pasaulē un fiziskajā ķermenī, tādējādi viss, kas viņam ir apkārt, to ietekmē.”

Annas Silabramas gleznas lielākoties skatāmas kā individuāli mākslas darbi, un konkrēti iezīmētu, stāstošu detaļu tajās tikpat kā nav, katra skatītāja paša ziņā paliek trauslais interpretācijas moments, kas kombinācijā ar iztēli raisošajiem gleznu nosaukumiem bieži vien pasaka vairāk nekā konkrēti iezīmēti tēli.

“”Pop-up” mākslas galerija ir gandarīta par iespēju rīkot Annas Silabramas personālizstādi, jo Annas darbi jau kopš galerijas atklāšanas bijuši skatāmi mūsu telpās, spilgti papildinot gana apjomīgo gleznu kolekciju. Māksliniece aktīvi piedalās arī “Pop-up” mākslas galerijas rīkotajos plenēros un citos mākslas projektos. Personālizstādes tapšanas laikā Anna sevi apliecināja kā profesionāla māksliniece, kas ne vien zina, ko vēlas sasniegt, bet arī ir atvērta arvien jaunai sadarbībai. Runājot par izstādē skatāmajiem darbiem, jāpiekrīt izstādes atklāšanas viesiem, kas teju vienprātīgi atzina, ka Annas gleznām piemīt kāds īpašs, gaišs spēks un patiesi eleganta enerģija,” teic “Pop-Up” mākslas galerijas vadītāja Diāna Kalvāne.

“… glezniecība – tas ir process, atklāta iespēju pasaule, fiksēto mirkļu, iekārtotu tēlu radīšanas, piedzīvojumu, konfrontācijas, pārdomu, atbrīvošanās no liekā un nepietiekamības aizpildīšana. Tas ir pašizteikšanās akts, tieša institūcijas projekcija, meistarības demonstrācija un jauno atklājumu iespējamība. To labi zina tie laimīgie, kuri, ienākuši abstraktās glezniecības pasaulē, spēja brīvi īstenot šo iespēju,” teic Anna.

Izstādē var novērtēt Annas prasmes, kas apgūtas Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī Kaspara Zariņa un Alekseja Naumova meistardarbnīcās. Šobrīd māksliniece galvenokārt specializējas vecmeistaru kopiju, portretu un sienu gleznojumu izstrādē, ar ko regulāri piedalās dažāda mēroga vietējās un ārvalstu grupu izstādēs. Tāpat Anna Silabrama aktīvi līdzdarbojas arī Latvijas mākslas dzīvē. Kā galvenie iedvesmas avoti darbu radīšanā māksliniecei kalpo pašas redzētais un piedzīvotais, kas netiešā veidā nokļūst uz audekla un pārliecinoši atspoguļo autores dziļāko emociju kopumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+