×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Mainīgo laika apstākļu dēļ grants ceļi daudzviet ir grūti izbraucami (1)

grantscels_10

Mainīgo laika apstākļu dēļ grants autoceļi Vidzemē, Latgalē un Zemgalē ir apledojuši un slideni, bet vietām valstī tie ir pārmitrināti un zaudējuši savu nestspēju, informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Grants ceļi ziemā tiek uzturēti, kaisot piebraukta sniega kārtu, taču lietus un atkušņa laikā šāda uzturēšana ir maz efektīva, jo smilts tiek noskalota.

Tāpat atkušņa laikā grants ceļu segas virskārta atkūst un grants segas konstrukcija pārmitrinās un tajā var sākt strauji veidoties defekti, ceļi zaudē savu nestspēju. Kamēr grants ceļš nav apžuvis, bedrīšu un risu veidošanos nav iespējams uzreiz novērst, jo, uzbraucot ar smago tehniku un greiderējot pārmitrināto ceļu, situāciju var tikai pasliktināt un pilnīgi sabojāt ceļu. Grants segumu greiderē tikai tad, kad segums ir apžuvis.

LVC informē, ka šorīt apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem posmos no Pļaviņām līdz Pāterniekiem, no Jēkabpils līdz Terehovai, no Grebņevas līdz Medumiem un pa Daugavpils apvedceļu. Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Balvu, Daugavpils, Krāslavas, Jēkabpils, Ludzas, Madonas un Rēzeknes apkārtnē. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Sākot no 2:00 naktī ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 48 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā daudzviet gaidāms lietus, austrumu rajonos iespējams slapjš sniegs.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu.

LVC aicina autobraucējus informēt par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem, ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem jautājumiem LVC pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauni ceļi ir jābuvē un esošie jāstiprina. Bet biezpiengalvas to vāji izprot- uzreiz vajag platu autobāni par miljoniem tur, kur varētu arī pieticīgāk. Es nēesmu pret autobāņiem, bet saprātīgi.
    Kur ņemt naudu – protams no auto lietotājiem = ceļu nodoklis pat varētu būt lielāks un tikai ceļu fondam – gribu zināt par ko maksāju ( cik nemaksā sasista riepa, disks un vel uz kādas ”aizmirstas” asfalta bedres…- teiks brauc prātīgi – tad ar zirgu – tas bedres pats redz…).
    Auto ceļu nodokli divās daļās – zināma summa pie autoapskates un ar plašu paaugsrinājuma loku biezākiem ( var nopirks kaut Bugatti – var maksāt arī stingri vairāk). Tad otrā daļa ar piemaksu par degvielas, gāzes litru – 2, ( vai cits cipars ) centi – tas nav daudz un lielākie braucēji, ceļu lietotāji vairāk brauc, deldē ceļus – vairāk maksā. Saprātīgi un taisnīgi. Būs demagoģiska bļaušana – sadārdzinās pārvadājumus – atbilde – jā un bulciņas nevedīs no Liepājas uz Alūksni, bet tuvāk un lai vadā dārgāku mantu kaut TV, zeltu, sņabi…

Draugiem Facebook Twitter Google+