Ekonomika
Darbs

Mainījies pieprasījums darba tirgū0

Foto – Shutterstock

Mainoties pieprasījumam darba tirgū, pamazām izmainās arī sabiedrības priekšstati par profesijām, atklājusi “Swedbank” jaunākā aptauja.

Bankas pārstāvis Kristaps Kopštāls stāsta, ka nemainīgi pieprasītākās profesijas, kas parādījušās aptaujās gadu gaitā, ir ārsti un uzņēmēji, bet šis gads iezīmējis izmaiņas. Vecāki savus bērnus redzēt kā IT speciālistus. Laba alga, tā aptaujā iegūtās atbildes izskaidroja eksperts. Savukārt paši jaunieši vēlas būt pavāri, sportisti, aktieri, kā arī IT speciālisti.

Šodien Centrālā statistikas pārvalde publicēs jaunākos bezdarba datus.

Tikmēr Nodarbinātības valsts aģentūra 24.maijā rīko starptautiski konferenci “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt”.

NVA direktore Evita Simsone: “Šobrīd ir svarīgi operatīvi radīt, apspriest un īstenot laika prasībām atbilstošas idejas ekonomikas attīstībai un nodarbinātības veicināšanai. Nodarbinātības dienestiem šodien ir jābūt par vidutāju starp tagadnes realitāti un nākotnes redzējumu, jābūt gataviem izaicinājumiem darba tirgū, jāprot ātri un efektīvi reaģēt uz laikmeta prasībām. Mūsdienās panākumus sasniegt var tas, kas labi pārzina pagātnes pieredzi, reāli skatās uz tagadni un ir gatavs nākotnes pārmaiņām. Mūsu konference ir iecerēta kā profesionālo viedokļu un pieredzes apmaiņa, “prāta vētra”, kuras laikā tiks meklēti efektīvākie risinājumi darba tirgus attīstībai nākotnē.”

LA.lv