Ekonomika
Nauda

Mainīsies piekļuve internetbankai: Kas jāzina klientiem? 16

Foto-LETA/AFP

No šā gada 1. aprīļa Latvijā būtiski mainīsies nosacījumi klientu autorizācijai internetbankās. Bankas piedāvās dažādus autentifikācijas risinājumus, un ar katras bankas konkrēto piedāvājumu klienti var iepazīties savā bankā, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

FKTK mājas lapā ir pieejamas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par jauno interneta maksājumu drošības prasību ieviešanu, kā arī infografika – “Stingrā autentifikācija maksājumiem internetā. Kas jāzina klientiem?”.

FKTK aicina klientus rēķināties, ka sākumā pie jaunajiem risinājumiem būs jāpierod un, veicot maksājumu, iespējams, jāievada vēl kāds papildu kods vai parole, taču kopumā bankas darījušas visu, lai veikt ikdienas darījumus nebūtu sarežģīti. Vēl FKTK aicina ņemt vērā, ka šajā pārejas periodā var aktivizēties krāpnieki, kas cenšas nozagt klientu paroles, datus, kodus. FKTK pauž stingru ieteikumu bankas neveidotās lapās nevadīt savas paroles un kodus.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka no 2017.gada 1.aprīļa maksājumu veikšanai internetbankās bankas nodrošinās klientiem stingro autentifikāciju, kas ietver vismaz vienu unikālu (neatkārtojamu) autentifikācijas elementu. Pašlaik plaši izmantotais autentifikācijas līdzeklis kodu karte satur daudzus kodus, bet tie nav unikāli katru reizi, to izmantošana zināmā laika periodā atkārtojas.

atvijas Komercbanku asociācija vērš uzmanību, ka atsevišķos gadījumos paredzētas arī iespējas veikt maksājumus tikai ar kodu kartēm, un šādas iespējas dažas bankas piedāvā maza apmēra maksājumiem līdz 30 eiro, maksājumiem starp saviem kontiem, iekšbankas maksājumiem vai maksājumiem uzticamam saņēmējam, kas iekļauts klienta paša iepriekš izveidotā apstiprināto maksājumu sarakstā vai baltajā sarakstā.

LA.lv