×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Mainīsies Rīgas Pieminekļu padomes sastāvs un nolikums

Foto: LETAFoto: LETA

Nākamā gada sākumā sāks darboties jauna Rīgas Pieminekļu padome, kuras sastāvā būs vismaz deviņi dažādu nozaru eksperti un pašvaldības institūciju pārstāvji, informē Rīgas dome.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien atbalstīja jaunu Pieminekļu padomes nolikumu, kurā precizēti padomes uzdevumi un darbības forma. Nolikums vēl jāakceptē Rīgas domes sēdē, un pēc tam no deleģētajiem pārstāvjiem tiks izveidots padomes sastāvs, kas tāpat būs jāakceptē ar Rīgas domes lēmumu.

Pieminekļu padomes uzdevumi būs iniciēt un īstenot pilsētas ilgtermiņa attīstības vīziju vides dizaina un mākslinieciskās kvalitātes jomās; sagatavot atzinumus par visu veidu pieminekļu, memoriālo ansambļu, tēlnieciski dekoratīvo veidojumu un piemiņas zīmju uzstādīšanu, atjaunošanu un pārveidošanu publiskajā ārtelpā Rīgā; izvērtēt iesniegtos priekšlikumus un sagatavot atzinumus par sabiedriski un kultūrvēsturiski nozīmīgu notikumu vai personu piemiņas iemūžināšanu publiskajā ārtelpā.

Tāpat padomes uzdevums būs sniegt profesionālas konsultācijas fiziskām un juridiskām personām par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un jaunu kultūras, mākslas un sabiedriski nozīmīgu objektu izvietošanu publiskajā ārtelpā, kā arī sniegt atzinumu par dāvinājumu un pašvaldības valdījumā pārņemamu visu veidu pieminekļu, piemiņas zīmju un tēlnieciski dekoratīvo veidojumu uzstādīšanu un izvietošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+