Sports
Citi sporta veidi

Maira Brieža pārstāvis: Supersērijas rīkotāji novērtēja Latvijas līdzjutējus 0

Foto: LETA

Latvijas labākā boksera Maira Brieža Pasaules boksa supersērijas turnīra ceturtdaļfināla duelis ar Kubas bokseri Maiku Peresu notiks Rīgā, jo turnīra rīkotāji novērtēja Latvijas līdzjutējus, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Brieža pārstāvis Raimonds Zeps.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Briedis dueli ar Peresu aizvadīs 30.septembrī “Arēnā Rīga”, lēmuši turnīra rīkotāji.

“Sarunas par cīņas aizvadīšanu Latvijā iesākām jau pirms izlozes. Jau tobrīd bija doma, ka varētu noorganizēt paši. Tā kā balvu fondu nodrošinās supersērijas rīkotāji, situācija izvērtās ļoti veiksmīga. Nošāvām divus zaķus ar vienu šāvienu. Pirmkārt, Mairis vēlējās aizstāvēt čempiona jostu savu līdzjutēju priekšā, ko tagad varēs darīt. Otrkārt, mums atkrīt daudz organizatorisko jautājumu, ko risinās supersērijas rīkotāji,” skaidroja Zeps.

Sākotnēji bija vairāki varianti par iespējamo dueļa norises vietu, tomēr izdevies panākt vienošanos, ka cīņa notiks Latvijā.

“Supersērijas rīkotājiem ir ievērojams budžets, galvenie peļņas avoti ir no televīzijām pārdotajām licencēm, bet biļetes nosedz daļu no organizatoriskajām izmaksām. Viņi no savas puses var atļauties rīkot cīņas. Sākotnēji bija sarunas, ka duelis varētu notikt ASV, Anglijā vai Īrijā, taču supersērijas rīkotāji, redzēdami iepriekšējās Brieža cīņas, novērtēja Latvijas līdzjutējus un nolēma vismaz ceturtdaļfinālu rīkot Rīgā. Pilna arēna ļoti labi izskatās televīzijā, bet viņiem nebija pārliecības, ka Peress Anglijā vai Īrijā varētu piepildīt tribīnes. Bija variants arī par ASV, kur atnāktu skatītāji, bet ar saviem resursiem izdevās pārliecināt rīkotājus,” stāstīja Zeps.

Supersērijas rīkotāji vēsta, ka tuvākajā laikā tiks izziņota informācija par biļešu iegādi uz ceturtdaļfināla dueli Rīgā.

“Biļešu cenas noteiks rīkotāji, taču mēs, zinot vietējo tirgu, ieteiksim viņiem vislabāko variantu. Mūsu vēlme ir, lai cenas būtu pieejamas un atnāktu pēc iespējas vairāk skatītāju,” uzsvēra Zeps.

Kā zināms, vēsturē nebijušā turnīrā astoņi labākie pirmā smagā svara bokseri izslēgšanas sacensību formātā cīnīsies ne tikai par leģendārā Muhameda Ali vārdā nosauktu balvu, bet arī Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempionu jostām.

Pirms divām nedēļām Montekarlo tika noteikti ceturtdaļfināla pretinieki. Šī brīža WBC čempionam Briedim tika piešķirts trešais numurs un viņš sev pretiniekos izvēlējās Peresu.

Turnīra izlozē pirmais numurs tika piešķirts WBO čempionu jostas īpašniekam un 2012.gada Londonas olimpisko spēļu čempionam Oleksandram Usikam no Ukrainas, pretiniekos izvēloties vācieti Mario Huku, kurš pavasarī cīņā par WBC čempiona jostu piekāpās Briedim. Ar otro numuru izlikts bija IBF čempions Murats Gasijevs no Krievijas, kuram pretiniekos būs bijušais IBF/WBC čempions Kšištofs Vlodarčiks no Polijas, bet ceturtais numurs tika iedots WBA čempionam Junieram Dortikosam no Kubas, kuram pretiniekos palika krievs Dmitrijs Kudrjašovs, kurš ir obligātais pretendents uz Briedim piederošo WBC čempiona jostu.

Pirms pretinieku sadales vienīgi IBF pateikusi, ka čempionam jācīnās ar obligāto pretendentu. Visas organizācijas šīs sacensības uztver ļoti nopietni un WBC čempionam pat piešķirs Dimanta jostu, ko iepriekšējo reizi sadalīja filipīniešu boksa leģenda Manijs Pakiao un slavenais amerikānis Floids Meivezers.

Patlaban 31 gadu vecais Peress karjeras laikā izcīnījis 22 uzvaras, 14 no tām noslēdzot ar nokautu, vienu reizi cīnījies neizšķirti un cietis divus zaudējumus.

Peress ir 2004.gada pasaules junioru čempions. Iepriekšējo cīņu viņš aizvadīja jūnijā, pēc 29 sekunžu ilga dueļa nokautējot slovāku Viktoru Biščaku. Pirms tam viņš cīnījās smagajā svarā, 2015.gada maijā cīņā par WBC sudraba jostu piekāpjoties Aleksandram Povetkinam.

Saistītie raksti

Tikmēr 32 gadus vecais Briedis karjeras laikā ir uzvarējis visās 22 profesionālajās cīņās, 18 gadījumos pretinieku nokautējot.

Briedis iepriekšējo dueli aizvadīja 1.aprīlī, kad Dortmundē savā īpašumā ieguva WBC čempiona jostu pirmā smagā svara kategorijā. Briedis pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma 12 raundu cīņā uzveica vietējo favorītu Huku un kļuva par pirmo Latvijas bokseri, kurš ieguvis čempiona jostu kādā no prestižākajām kategorijām.

LA.lv