Latvijā
Novados

Maize nolikta plauktiņā, kur bērni nevar piekļūt: Talsos pa logu izkāpj divi izsalkuši puisēni 16

Foto – Shutterstock

Talsos no savas dzīvesvietas pa logu izkāpuši bez pieskatīšanas atstāti trīs un sešus gadus veci zēni. Līdzcilvēki nav palikuši vienaldzīgi un ziņojuši Valsts policijai (VP).

VP pārstāve Madara Šeršņova portālu LA.lv informēja, ka vakar ap plkst. 21:30 likumsargi no kāda Talsu iedzīvotāja saņēmuši informāciju, ka Talsos kādas mājas pagalmā bez uzraudzības atrodas nepilngadīgi bērni. Policisti norādītajā vietā konstatējuši, ka pagalmā bez vecāku uzraudzības atrodas bērns vecumā ap sešiem gadiem un viņa trīs gadus vecais brālītis.

Vecākais zēns policistiem atklājis, ka abi ar brāli izkāpuši pa pirmā stāva logu. Zēns arī norādīja likumsargiem savu dzīvesvietu, taču likumsargi konstatēja, ka dzīvoklis ir slēgts. Neviens no kaimiņiem nemācēja pateikt, kur un kas ir bērnu māte, tāpat arī nebija zināmi bērnu personu dati, tāpēc tika pieņemts lēmums dzīvoklī iekļūt caur logu.

Pēc dzīvoklī atrastajiem dokumentiem konstatēts, ka zēni ir trīs un sešus gadus veci. Tā kā vēl joprojām nebija informācijas par bērnu vecākiem un arī kaimiņi neko vairāk nemācēja pateikt, jo ģimene šajā dzīvesvietā mitinās neilgi, nolemts bērnus nodot Talsu novada krīžu centra darbinieku aprūpē.

Vēl šorīt policija turpināja meklēt bērnu māti. Šorīt pirms plkst.8 policisti, kārtējo reizi apsekojot viņu dzīvesvietu, sastapuši 1991.gadā dzimušo sievieti, kura devās mājup un tikai no policistiem uzzināja par notikušo.

Valsts policija materiālu ir nodevusi bāriņtiesai, kas lems par tālākām darbībām. Apskatot dzīvokli, konstatēts, ka mājās nav bijis ēdiena – vienīgi maize bija nolikta plauktiņā tādā augstumā, kur bērns nevar piekļūt. Tāpat bērni teikuši, ka nav ēduši.

LA.lv