×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Maizes cenu pieaugums nav pamanāms daudzo akciju dēļ

Foto - LETAFoto - LETA

Maizes cenu pieaugums nav pamanāms daudzo akciju dēļ, pirmdien žurnālistiem sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.

“Maizes cena ir kāpusi, bet pamatā mēs to veikalos nejūtam, jo ir tirgotāju spiediens par akcijām un pamatā tiek pirkti tie produkti, kuriem ir akcijas. Taču oficiālā maizes cena ir kāpusi,” teica Gulbe.

Viņa arī norādīja, ka maizes cenu kāpumu ir ietekmējis graudu cenu pieaugums.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka šogad augsto graudu cenu dēļ vidēji par 15% jau septembrī pieauga miltu cenas, kas attiecīgi veicināja maizes cenu nelielu kāpumu kopš oktobra sākuma.

LTVC ir izveidots 1995.gadā kā Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta struktūrvienība. Kopš 2004.gada 1.maija LTVC ir uzdots vākt, apkopot un sniegt Eiropas Komisijai informāciju par noteiktu lauksaimniecības produktu cenām un apmēriem. Iegūtā informācija tiek izmantota lauksaimniecības politikas veidošanai ‒ lauksaimniecības produktu ražošanas un tirgus stāvokļa novērtēšanai, intervences pasākumu pamatošanai un noteiktu lauksaimniecības produktu muitas vērtību noteikšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+