Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
25. marts, 2015
Drukāt

Kā uzbūvēt nelielu maizes krāsni? Meistara padomi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vasaras virtuvē gribu uzbūvēt nelielu maizes krāsni, kas būtu lielāka par malkas plīti. Esmu atradusi mūrnieku, bet viņam nav pieredzes. Vai kāds meistars varētu izstāstīt, kā to dara, un iedot arī skici? JADVIGA ANCBERGA VENTSPILS NOVADĀ

Šķiet, elektrisko maizes krāsniņu vilnis ir pierimis, tur jau var izcept tikai smalkus našķus, tāpēc tagad atgriežamies pie pārbaudītām vērtībām. Diemžēl piespiedu pārrāvums malkas krāšņu būvniecībā bijis ļoti ilgs – vairāk nekā pusgadsimta garumā, un profesionālā pieredze gājusi ne tikai mazumā, bet arī zudumā.

Latvijas Amatniecības kameras Krāšņu un kamīnu podnieku biedrības vadītāja vietnieks, amata meistars Andrejs Bogdanovs spriež, ka mūrēt daudzi vēl pieprot, bet maizes krāsnij nepieciešamas arī dažas specifiskas zināšanas. Pašmācībā tās grūti apgūt, un literatūras arī nav. Pēdējā nopietnākā grāmata iznākusi 1938. gadā – tā ir inženiera E. Baltgalvja “Podniecības darbi” vēl viens rakstu krājums izdots 1943. gadā, un šī ir visa teorētiskā bāze, ko pats izmantojot amatnieku skološanā.

Dažas lietas it kā novecojušas, parādījušies jauni materiāli, piemēram, atstarojošā alumīnija folija, kas iederētos siltuma saglabāšanai krāsns velvē, taču pamatprincipi un nosacījumi joprojām ir spēkā, lai allaž izdotos vienmērīgi izcept labu maizīti. Paraugam meistars piedāvā rasējumus 0,6 m2 klona krāsnij – ja saimniecei tā šķiet par lielu, mūrniekam atliek vien konstrukciju proporcionāli samazināt kaut vai līdz viena kukulīša ietilpībai. Ja uzņēmības pietiek, lai cilvēks mēģina, gan jau izdosies!

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+