Latvijā
Politika

Maizītis: Amatpersonas, kurām atņemta pielaide valsts noslēpumam, mēdz melot 16


SAB direktors Jānis Maizītis.
SAB direktors Jānis Maizītis.
Foto – LETA

Amatpersonas, kurām atņemtas pielaides valsts noslēpumam, aizstāvoties arī melo, intervijā TV3 raidījumam “Nekā personīga” sacīja Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis.

Vienlaikus viņš uzsvēra – personām intervijās tiek uzdoti tādi jautājumi, lai persona saprastu, kas varētu būt pamats, kādēļ liegts darbs ar valsts noslēpumu.

Tāpat arī personai, attiecībā uz kuru lēmums vēl nav pieņemts, tiek izskaidroti iemesli. Personai ir tiesības sniegt paskaidrojumu par šo kopsavilkumu un pēc tam jau tiek pieņemts lēmums, norādīja Maizītis.

Runājot par Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani, Maizītis nekomentēja, kādā stadijā ir pārbaude. Viņš vien apliecināja, ka viņai pašlaik nav tiesību strādāt ar valsts noslēpumu. SAB jau iepriekš informēja, ka Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei pašlaik beidzies speciālās atļaujas darbam ar valsts noslēpumu termiņš. SAB arī iepriekš nekomentēja jaunās pārbaudes rezultātus.

Tāpat Maizītis norādīja, ka uzņēmums “Latvijas gāze” ir atvēris “savas laipnās darba devēja durvis vairākām bijušajām amatpersonām, kurām ir liegts darbs ar valsts noslēpumu”. Viņaprāt, būtu pareizi daudz stingrāki ierobežojumi vai prasības pret amatpersonām, lai šādas situācijas neveidotos.

Runājot par Korupcijas novēršana un apkarošanas biroja darbu, Maizītis teica, ka ir “pārāk daudz peripetiju un pārāk maz darba rezultātu”. Tāpat esot darba virzieni, kurās daudzas lietas ir apstājušās, sacīja SAB vadītājs, piebilstot, ka birojā tagad esot “maz palicis, ar ko runāt”.

LA.lv