×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Maizītis: “Čekas maisos” nav esošo amatpersonu (20)

Foto - LETAFoto - LETA

SAB direktors Jānis Maizītis.

“Čekas maisos” nav esošo amatpersonu, intervijā žurnālam “Ir” atklājis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Maizītis.

“Ticiet man, tur nav esošo amatpersonu, kas šajā brīdī ir atbildīgos amatos, jo viņi visi ir pārbaudīti caur šo kartotēku. Tas, kas bija 90.gados, ir cits jautājums,” teica SAB vadītājs.

Viņš arī norāda, ka viens no iemesliem, kādēļ netiek publiskota padomju Valsts drošības komitejas (VDK) kartotēka, ir apstāklis, ka nav pierādījumu tur iekļauto cilvēku faktiskai sadarbībai. Savukārt otrs – tā būtu ļoti selektīva attieksme. Tiktu publiskota tā daļa, kas ir pieejama Latvijā.

Esot pietiekami daudz stāstu par 90.gadiem, kad vienam kartīti izņēma, citam neizņēma. “Tā ir selektīva un, manuprāt, arī netiesiska attieksme pret vārdu un uzvārdu publiskošanu. Nu, nebūs patiesāka un tīrāka tā vēsture [par to, kas notika] līdz 1990. gadam un ko darīja čeka. (..) Runājot par lustrāciju – daļēji lustrācijas process ir noticis. Amatpersonas tiek pārbaudītas, ir ierobežojumi, to skaitā vēlēšanām, dažādām profesijām,” skaidroja Maizītis.

Viņš piebilda, ka Latvijā ir tikai 4500 aģentu kartīšu. Darba lietas atrodas Krievijā. Kopumā bija 26 000 aģentu. Neesot arī personu parakstu un ir pietiekami daudz stāstu par to, ka šīs kartītes tika aizpildītas aizmuguriski.

“Ja runājam par tiesiskumu, tad ir tikai 11 procesi, kuros tiesa ir atzinusi sadarbības faktu. Pamatā visi šie tiesas procesi ir beigušies bez pierādījumiem,” teica SAB vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Vai Maskavā esošajos VDK dokumentos arī varas eliti pārstāvošo nav? ……joprojām Krievija vēl nav atslepenojusi izvesto dokumentu saturu un Maizīša kungs izsaka domas,kuras izskatās pēc minējumiem…

 2. Esošās amatpersonas tur nav, bet ir pilns ar Vienotības neliešu radiem, draugiem, finansētājiem, padomniekiem un Zoles, teņisa un peņisa partneriem.

 3. Biju klāt čekas mājas aplenkšanā. Tauta bija durvju priekšā. Neviens nesargāja karaspēka daļu pie Ģertrūdes baznīcas, kaut tai bija pieeja stūra mājai. tur smagās mašīnas brīvi brauca. Arī sētā aiz Zinātnes grāmatnīcas izeju no čekas mājas neviens neaplenca. Teātris! Es iesniedzu simtiem uzvārdus ar ziņotājiem ārzemju tūristu grupās. Man teica, ka tie sakrīt ar datoru lentēs fiksētajiem. Toreiz publicēju, ka tur ir Rumpītis( jā, tas pats!), M. Gailis un tā tālāk. Tagad sakārtots viss. Tad nav brīnums, ka Tauta mūk no šīs valdošās bandas, kura rūpējas par sevi vien, par sevi vien……………

 4. Cik ilgi vēl turpināsies šī TUKŠVĀRDĪBA? VAI 26 GADI NAV PAR DAUDZ?
  Kā var tā blefot un pirkstiņu nepakustināt un par to vēl saņemt neadekvātas algas?!
  Tāpēc jau ļoti līdzināmies bijušajai iekārtai.

 5. es ticu tev kolēģi čekas aģent

 6. Kā jau presē ka’dreiz rakstīja, ka Godmanis nozaga no čekas 5 datorus, tas ir, deva rīkojusmu, apejot VBDK pārņemšanas komisiju, ar visu aģentu uizskaiti un operatīvo lietu uzskaiti, nodeva tos Maskavas \cekistiem, kuri vilcienā aizveda uz Maskavu. Tātad, par to vien Godmani vajadzēja arestēt, ja rakstītais atbilst patiesībai. Tas laikam minēts arī Lato Lapsas vēsurē, ka Goidmanis kopā ar Maskavas čekistiem nakts laikā nozaga datorus.

 7. Kad lielie čekas maisu purinātāji paši nonāktu pie reālas sabiedrības procesu pārvaldīšanas, viņu viedoklis par “maisiem” mainītos tik pat mudīgi, kā Trampam par NATO.

 8. Var jau atgaiņāties ar 90. gadiem par ko viņš neatbildot, bet tad nevajadzētu melot par to ka visi vainīgie ir izskatīti tiesā. Ko tad skatīs, ja nav vairs nekā un aģents ir kā balts un pūkains kaķēns. Un šī lieta ir jālemj tautai referendumā nevis kaktos ar čomiem. Un tie tiesneši arī visi ir vai nu PSRS skolu un pārbaudes izgājuši vai viņu skolnieki, kuri audzināti tanī pašā “tautu draudzības” garā. Par to esmu dabūjis personīgi pārliecināties.

 9. Neticu, pārāk izbiedēts Maizītim tas skatiens, it kā pašu nelabo būtu ieraudzījis!

 10. Tas ir: Tu tā domā?!

 11. Ja “čekas maisos nav esošo amatpersonu”, tas nozīmē tikai to, ka tās amatpersonas no čekas maisiem beidzot pa šiem gadiem ir izvāktas. Bet par to, ka viņas tur ir bijušas nav nekādu šaubu. Pierādījumi tam ir uz katra soļa. Krievijai atdotā Abrene, atteikšanās no deokupācijas un dekolonizācijas procedūras, pensionēto krievu militāristu atstāšana Latvijā, uzturēšanās atļauju tirgošana, žogi ap Brīvības pieminekli 16. martā, bezzobainā SABa un Drošības policijas darbošanās, kuras rezultātā pa šiem vairāk kā 20 gadiem nav noķerts NEVIENS Krievijas spiegs, izņemot to nabaga dzelzsceļnieku, kurš mobilajā nofotografējis garām braucošu vilcienu sastāvu ar militāro tehniku…

 12. Jā, jā, tam nu noteikti ticēsim. Ja tiešām ir tā, kā saka, tad lūdzu – publicējiet! Un nevajag aizbildināties. Lai tad pēc tam tautai skaidrojas tie, kas tur ir iekšā.

 13. Maizītis okupācijas gados aktīvi kalpoja okupantu varai un stiprināja okupantu varu, lai PSRS pār latviešiem valdītu mūžīgi. Tieši tāpēc neticu nevienam Maizīša vārdam.

 14. un kur tad biedrs no rajona partijas komitejas pirmais sekretārs u.c.Ne visi ir mankurti, labi atceramies savus padomju laika varoņus, pa lielam zinājām kas ir stukači un visādi citādi pakalpiņi. Kāpēc tāda staļiniska paranoja, izkratiet tās pelavas, kas vēl tur ir maisos atstātas, ja reiz Latvija ir demokrātiska valsts arī priekš SAAB

 15. Vai tiešām vēl ir kāds kas tic Maizītim! Kādēļ tiek tērēta nodokļu nauda komisija u.t.t.jēga no tās – ja jau tā pie tiem maisiem netiek klāt? Tā jau ir tikai darbības imitācija – redz mēs izmeklējam! Pilnīgs idiotisms!

 16. “Neesot arī personu parakstu un ir pietiekami daudz stāstu par to, ka šīs kartītes tika aizpildītas aizmuguriski …”- atvainojos, arī Maizītis nodarbojas ar blefošanu un izplata vai pastiprina baumas par aizmuguriskām aģentu uzskaites kartiņām.

  Nav faktu par sadarbību? Meli. Nevajag mums meklēt sadarbību, bet tas ir fakts – ir uzskaites kartiņa, ir reģistrēts žurnālā – viss, fakts ir 100% pierādīts, ka svervēts. Uz brīvprātīga pamata vai draudu atmosfērā, ka glābs no represihjām, ja stučis, tas arī nav jāpierāda.

  Vai ir “sadarbojies”. Ja nopietni – vai katrs Latvijas iedzīvotājs, bet amatpersonas visas, ir sadarbojušās, bet nav bijuši aģenti. Ko nozīmē aplams vārds “sadarbojies”. Ja kāds strādāja milicijā, bija jāsadarbojas, jāpieprasa izziņa utt. Mums ir jānoskaidro – bija vai nebija savervēts.

 17. Nu jautri – Puse Latvijas jau būs rakājusies pa čekas maisiem, nu kāds te vēl noslēpums! Tāpat jau Latvija ir tā valsts, kas čekistiem ir atļāvusi strādāt tieslietu sistēmā -par tiesnešiem , kas tiesājuši netaisnīgi apsūdzētos padomju laikos un turpinājuši to darīt neatkarības laikos un atkal nepatiesi notiesāt daudzus godīgus cilvēkus. Maizīša kungs ! Nu ko Jūs te ņematies! Tauta taču nav tik stulba! Kas ir gribējuši ir tikuši klāt čekas maisiem. . Latvijā nav bijis taisnīgas tiesas un jādomā ,ka vēl ilgi nebūs! Nupat atkal Zolitūdes lieta iestrēgst, Lembergam Jūs atļaujat ņirgāties paši par savu tiesu varu un tērēt nodokļu maksātāju naudu. Šodien tiesās puisi Mārtiņu , kas iedrošinājies aizbraukt un Sīriju. Man liekas nožēlojama šāda tiesu sistēma, degradēta līdz pēdējam, jo noziedznieki tiek sargāti, bet taisnie tiesāti! Dievs Jūs sodīs nelieši!

Draugiem Facebook Twitter Google+